fbpx
allegro-logo

PZU rozszerza współpracę z Allegro: teraz poza RTV ubezpiecza także rowery i opony

W połowie kwietnia PZU ogłosiło, że rusza ze sprzedażą polis przez Allegro. Teraz pora na kolejne kroki.

Na początek PZU zaoferowało polisy ubezpieczeniowe dla produktów zakupionych przez indywidualnych użytkowników kategoriach RTV i AGD. Wg danych PZU produkty te są najchętniej ubezpieczanymi podczas zakupu. To wyjaśnia dlaczego właściwie cała branża RTV online oferuje te usługi od bardzo dawna. W tym wypadku więc Allegro nie przeciera szlaków, a dołącza do peletonu, który odjechał mu bardzo dawno temu.

“Postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD. To produkty, które najchętniej obejmowane są dodatkową ochroną przez konsumentów. Planujemy stopniowo rozszerzać usługę zakupu ubezpieczenia o kolejne kategorie. Usługę realizujemy wspólnie z naszym partnerem, firmą PZU, która na tym polu ma ogromne doświadczenie i pozwala zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania z zakresu ubezpieczeń” – powiedział dyrektor Allegro Finanse Maciej Biniek.

Już w połowie kwietnia Powszechny Zakład Ubezpieczeń informował, że współpraca zostanie od początku maja rozszerzona o kolejne kategorie produktowe. Tak też się stało – od maja PZU ubezpiecza także rowery oraz uwaga, uwaga – opony samochodowe! Jak to działa?

Jeśli ubezpieczymy rower z akcesoriami możemy liczyć na OC (w przypadku gdy spowodujemy wypadek) w wysokości do 20 tys złotych oraz casco (od kradzieży lub uszkodzenia). Z kolei opony PZU ubezpiecza naturalnie od przebicia. Mowa tu o gumach do aut osobowych oraz dostawczaków do 3.5 tony, a także motorowerów, skuterów oraz motocykli. Jeśli użytkownik przebije oponę PZU pokryje koszty naprawy opony lub jej wymiany na drodze. Jeśli zajdzie potrzeba pokryje także koszty odholowania pojazd do warsztatu. Jeżeli opona będzie zbyt zniszczona aby ją naprawić, ubezpieczyciel pokryje koszt wymiany na nową. Wszystko świetnie, ale pozostaje jeszcze pytanie – jak często zdarza nam się złapać gumę? Warto skalkulować co jest korzystniejsze – ubrudzić sobie dłonie, czy sięgnąć głębiej do portfela?

Zostaw odpowiedź