fbpx

Raport: globalny Internet przekroczył 4 miliardy użytkowników

Takie dane przynosi raport „Global Digital 2018” opublikowany przez organizację We Are Social i firmę Hoosuite.

Ale to nie Internet jest bramą do komunikacji na świecie, a telefon komórkowy, który pozostaje najważniejszym narzędziem dostępu do informacji. Korzysta zeń aż 2/3 z 7.6 miliardowej populacji na świecie. To dużo lepszy wynik niż Internetu, z którego korzysta „raptem” ponad połowa społeczeństwa na świecie.

Według informacji podanych w raporcie „Global Digital 2018” liczba użytkowników telefonów komórkowych wzrosła o 4 procenty rok do roku roku i dziś wynosi około 5,2 mld (dokładnie 68 procent globalnej populacji). Ruch w światowej sieci Internet generowany jest w większości przez smartfony – to one odpowiadają za ponad połowę (52%) całego ruchu w Internecie i jest to kolejny, bo 4-procentowy wzrost rok do roku. Dla porównania komputery i laptopy generują dziś 43 procenty całego ruchu online i jest to – w stosunku do ubiegłego roku – spadek o 3 punkty. Z kolei tablety w tempie ekspresowym spadają w niebyt istnienia – generują one pozostałe 4 procenty (również spadek rok do roku aż o o 13 punktów). Inne urządzenia, takie jak konsole, czy telewizory stoją za ułamkiem procenta całego ruchu (i odnotowują znaczący, bo 17-procentowy wzrost).

Wszystko to przekłada się na wzrost ruchu w e-commerce. Całkowita wartość rynku e-commerce dla towarów konsumpcyjnych wzrosła w ciągu ostatniego roku o 16 procent. W 2017 roku całkowite roczne wydatki wyniosły prawie 1,5 biliona dolarów, z produktami modowymi stanowiącymi największą kategorię zakupową. Na całym świecie liczba osób korzystających z platform e-commerce do kupowania dóbr konsumpcyjnych (np. moda, żywność, elektronika i zabawki) wzrosła o 8 procentt i dziś wynosi prawie 1,8 miliarda osób kupujących w sieci. Innymi słowy, z handlu internetowego korzysta dziś blisko co czwarty mieszkaniec planety Ziemia. Niezły wynik jak na trzy dekady od momentu powstania.

Zostaw odpowiedź