fbpx

Raport: tylko co piąty Internauta korzysta z przelewów błyskawicznych

Izba Gospodarki Elektronicznej po raz kolejny opublikowała raport poświęcony e-finansom, a my pokazujemy najlepsze fragmenty dotyczące ekomers.

Zacznijmy od tego, że w dalszym ciągu 20 procent Polaków nie posiada konta bankowego! To zaskakujący wynik, ale możliwy, wszak rośnie w Polsce armia emerytów, a Ci w mniejszym stopniu mieli potrzebę zakładania konta w latach swojej młodości.

Untitled-1

Ci, którzy konto bankowe posiadają chętnie korzystają też z jego internetowych funkcji – 61 procent użytkowników kont robi przelewy internetowe, zaś około jednej czwartej kontaktuje się przez formularz z obsługą banku. Mało tego 15% bierze kredyt przez Internet.

Untitled-2

Nieco mniej optymistycznie wygląda korzystanie z szybkich przelewów – raptem 19 procent osób zadeklarowało korzystanie z tej formy płatności w Internecie. Ciekawostką jest rosnąca popularność usług mobilnych: 13 procent deklaruje płatność aplikacją mobilną, jeden procent więcej przez NFC, a 9 procent przez Blik, zaś 8 procent przez inną formę płatności mobilnej.

Untitled-3

Untitled-5

 

Co ciekawe, najpopularniejszą formą płatności wg badań jest płatność kartą, która o jeden procent ustępuje klasycznej płatności gotówką.

Untitled-4

Gdy przychodzi do pytania o popularność płatności online za zakupy w Internecie okazuje się, że tylko 8 procent nie płaciło w ten sposób w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Untitled-6

Na koniec – jeśli prowadzicie sklep z RTV i nie macie rat, to warto zapoznać się z poniższymi słupkami.

Untitled-7

Metodologia
Badanie zostało zrealizowane z wykorzystaniem metody CAWI (Computer-Assisted Web
Interview) responsywnych ankiet elektronicznych emitowanych na stronach www oraz
w wysyłce mailowej.
• Dane zbierane były w dniach 12 – 26 czerwca 2017 roku.
• Pozyskaliśmy odpowiedzi od 1238 internautów.
• Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej i odpowiada strukturze
polskich internautów w wieku 15 i więcej lat pod względem płci, wieku i wielkości miejsca
zamieszkania.
• W analizie wzięliśmy pod uwagę tylko kompletne ankiety.

Zostaw odpowiedź