fbpx

Raport: szybkość stron e-commerce wg Radware

Według danych zaprezentowanych przez Radware tylko 1 sekunda opóźnienia w ładowaniu strony może spowodować szereg komplikacji dla jej właściciela.

Strona, której czas ładowania odbiega od oczekiwań użytkowników może spodziewać się: 3.5% mniej konwersji, 2% więcej porzuconych koszyków i ponad 8% więcej odrzuceń.

 

Raport Radware zdradza niezwykle ciekawe informacje. Według wewnętrznych badań strony Walmart.com każde urwane 100 milisekund z czasu ładowania strony oznacza wzrost obrotów o 1% !

 

Poza tym autorzy wskazują na 5 zaobserwowanych trendów na największych stronach e-commerce:

  • strony w dalszym ciągu powiększają swoją objętość – dziś średnia do 1258 KB, z czasem ładowania 8.56 sekundy, podczas, gdy trzy miesiące temu bylo 7.48 sekundy,
  • średnio, badana strona www staje się interaktywna po 5.3 sekundy,
  • większość stron popełnia przynajmniej jeden krytyczny błąd w designie i prezentacji kontentu, który skutecznie zniechęca użytkowników do oczekiwania na pełne załadowanie strony
  •  adoptowanie przez webmasterów dobrych praktyk w kwestii szybszego ładowania stron www jest bardzo wybiórcze
  •  dostawcy przeglądarek nie nadążają za wymogami dzisiejszych stron www

 

Do powyższych warto dodać, ze wzrost pojemności stron pojawia się nie tylko po stronie wagi, ale także poszczególnych elementów, jakie przeglądarka musi załadować. W 2011 średnio było to 74 elementów, rok później 84, zaś w 2013 już 92.

 

Top 10 najszybszych stron www.
Poniższy wykres obejmuje dwa współczynniki TTI – Time to interact, czyli czas ładowania strony do momentu, w którym użytkownik może wykonywać czynności oraz TLT – całkowity czas ładowania.

 

 

Niemniej ciekawie przedstawia się szczegółowy wykres – ledwo co piąta strona ładuje TTI w czasie mniejszym niż 3 sekundy. To źle, ponieważ blisko 2/3 użytkowników nie chce czekać ani, dosłownie, sekundy dłużej.

 

 

Na koniec najciekawszy bodaj wykres szybkości przeglądarek. Oto Chrome na szarym końcu. Lepszy jest nawet Internet Explorer!

 

Zostaw odpowiedź