fbpx

Raport: udział e-commerce w handlu UK sięgnie niedługo 53 procent!

Tak zadziwiające liczby podaje do wiadomości raport Retail Economics pod tytułem The Digital Tipping Point.

Trudno w te liczby uwierzyć nie tylko w Polsce, ale także chociażby w USA, ale autorzy wspomnianego wcześniej raportu jasno i wyraźnie stwierdzają – już w ciągu 10 lat udział e-commerce w całkowitym handlu Wielkiej Brytanii sięgnie 53 procent! Skąd tak szalone, bądź co bądź wnioski?

Otóż Brytyjczycy idą prostym tropem – skoro prawie każdy przedstawiciel generacji Z oraz millenialsów kupuje w Internecie, a za dziesięć lat będą stanowić połowę dorosłej populacji UK to tak też będzie wyglądał rynek handlu internetowego na Wyspach. Co więcej, millenialsi wydają najwięcej ze wszystkich na zakupy online – średnio 42 funty na jedną transakcję i 110 funtów każdego miesiąca. Sumarycznie przedstawiciele „Z” i millenialsi dokonują co czwartej transakcji online ze wszystkich jakie mają w swojej historii.

Pierwszy komentarz, jak nasuwa się jest prosty – mamy do czynienia nadmiernym uproszczeniem. Dzisiaj udział handlu internetowego w całkowitych obrotach zazwyczaj nie przekracza 5 procent w większości krajów na świecie, a w niewielu prawdopodobnie z trudem wspina się w okolicę granicy 10 procent. Chociaż zachowania konsumenckie zmieniają się diametralnie wraz ze zmianą pokoleń to autorzy raportu zdają się zapominać, że i pokolenia zmieniają swoje nawyki wraz z wejściem w kolejne etapy życia.

W dalszym ciągu nasze życie i praca w dużej mierze przypomina życie naszych rodziców i wcale nie chcemy tego zmieniać. A to wymusza wiele zmian w stosunku do młodzieńczych zachowań, co też zmienia nasze zachowania konsumenckie. Innymi słowy, mamy do czynienia ze skomplikowaną wzajemną interakcją wzorów zachowań w społeczeństwie, które przeżywa zarówno zmianę pokoleń, jak i istotne wewnętrzne zmiany w poszczególnych generacjach.

Jeśli więc za 10 lat prognozy Brytyjczyków okażą się trafne to trzeba będzie powiedzieć, że świat naprawdę stanął na głowie w błyskawicznym tempie.

Zostaw odpowiedź