fbpx

Raty Allegro: dobre, jeśli się nie rozmyślisz

W serwisie Bankier.pl pojawił się wywiad z Szefową PayU, Joanną Kuzdak. Poza sporą dawką całkiem dobrze uzasadnionego bicia piany dowiadujemy się z niego, że istnieje możliwość zrezygnowania w ciągu 14 dni z umowy ratalnej. Następnie, pożyczkobiorca ma 30 dni na zwrot pożyczonej kwoty. To najciekawszy akcent wywiadu.

Rozwiązanie umowy kredytowej nie jest równoznaczne z rezygnacją z zakupu, zaś Allegro nie zobowiązuje sprzedawcy do zwrotu kwoty dla pożyczkobiorcy. Jaka więc będzie praktyka rozwiązywania umów? Na pewno interesująca – będzie o czym pisać.

– Uruchomiliśmy całkowicie internetowe raty na platformie handlowej Allegro, aby umożliwić zakup towarów, gdy kupujący nie posiada w danym momencie  odpowiednich  środków pieniężnych lub woli rozłożyć płatność w czasie. Jest to zupełnie nowa jakość zakupów ratalnych w sieci, dopasowana do potrzeb internautów mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU SA. – Jestem przekonana, że płatności ratalne zostaną dobrze przyjęte przez użytkowników Allegro, którzy cenią  wygodę i szybkość zakupów w Internecie – dodaje.

Aby skorzystać z rat PayU na Allegro, należy wybrać w formularzu zamówienia raty PayU jako formę płatności. Następnie kupujący zostaje przekierowany na stronę PayU, gdzie widzi podsumowanie transakcji i przechodzi do wniosku kredytowego online. Po wypełnieniu wniosku partner pożyczkowy  Alior Sync sprawdza historię kredytową użytkownika w Biurze Informacji Kredytowej i podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki. W celu weryfikacji danych kupujący potwierdza zaproponowane warunki, wykonując przelew zwrotny na kwotę 1 zł.

 

Na koniec dość zabawny akcent – raty nie będą dostępne w kategoriach erotyka i broń. Proponuje konkurs – kto wymyśli lepsze uzasadnienie – dlaczego? Czyżby myśliwi i kochankowie byli na cenzurowanym?

Zostaw odpowiedź