fbpx

Raty PayU w ofercie 6 tys. e-sklepów

Raty PayU to pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne całkowicie online – bez podpisywania papierowej umowy i bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach z miejsca zatrudnienia. Od teraz, poza Allegro i Agito.pl, wygodny system ratalny jest już dostępny również w 6 tys. e-sklepów, które korzystają z płatności PayU. Liczba e-sklepów, które będą mogły zaoferować raty PayU swoim klientom będzie systematycznie rosła.

Wszystkie czynności związane z otrzymaniem rat PayU przez kupującego w sklepie online załatwia się przez Internet, nawet w 15 minut, w związku z czym jest to chętnie wybierana metoda płatności. Tak znaczące skrócenie formalności podczas e-zakupów na raty pozwoliło PayU stworzyć system ratalny idealnie dopasowany do potrzeb internautów.

– Zakończyliśmy niedawno program pilotażowy w wybranych sklepach internetowych i jesteśmy gotowi udostępnić raty PayU na szeroką skalę. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki wdrożeniu tej metody płatności sklep może potencjalnie zwiększyć obroty nawet o 10 proc. Wynika to z tego, że dostępność rat zachęca kupujących do wyboru droższych produktów lub tych wcześniej niedostępnych z uwagi na brak funduszy, albo zbyt skomplikowany proces zakupów na raty – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA.

Raty PayU obok rat Allegro zostały automatycznie włączone w wybranej grupie ponad 6 tys. e-sklepów obsługiwanych przez PayU. W tym przypadku na ekranie wyboru metod płatności w procesie zakupowym płatność ratalna jest już dostępna obok przelewów i kart płatniczych. W pozostałych  e-sklepach, które korzystają z płatności PayU, raty zostaną włączone po wcześniejszym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta, które przyjmuje zgłoszenia pod adresem raty@payu.pl.

– Przygotowaliśmy dla sklepów dedykowany poradnik, który stanowi techniczne wsparcie dla promocji nowej metody płatności wśród ich klientów. Można dowiedzieć się z niego m.in. jak poinformować kupujących o rozpoczęciu sprzedaży ratalnej czy jak dodać informację o systemie ratalnym przy produkcie lub poza layoutem strony – informuje Monika Radaszewska, Product Manager PayU SA.

Udostępnienie płatności ratalnych nie wiąże się z żadną prowizją, cała kwota za zakupy trafia zawsze na konto sklepu. Sprzedający nie musi się też martwić o weryfikację zdolności kredytowej kupującego czy pilnowanie harmonogramu spłat, gdyż tym zajmuje się bank.

Jak kupować na raty PayU?

Osoba kupująca na raty PayU wypełnia wniosek online podając w nim swoje dane i oświadczając wysokość dochodów. Partner pożyczkowy weryfikuje dochód wnioskodawcy i jego historię kredytową, a następnie podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki. Gdy decyzja jest pozytywna transakcja otrzymuje status „zrealizowana” i można rozpocząć wysyłkę przedmiotu. Natomiast  w przypadku, gdy kupujący nie otrzyma pożyczki, transakcja nie dojdzie do skutku – klient będzie mógł jednak nadal zdecydować się na zakup i wybrać inną metodę płatności, czyli np. szybki e-przelew lub kartę płatniczą.

Umowa pomiędzy kupującym, a pożyczkodawcą jest zawierana za pośrednictwem Internetu, nie trzeba więc wyczekiwać kuriera, kontaktu ze strony konsultanta telefonicznego czy potwierdzania wstępnej decyzji.

Wybierając płatność za pośrednictwem rat PayU można wnioskować o udzielenie pożyczki na kilka przedmiotów nabywanych w ramach jednego koszyka zakupowego o łącznej wartości do 20 tys. zł (w przypadku Allegro mogą to być także przedmioty od różnych sprzedawców, przykładowo: kupując telewizor, zestaw kina domowego oraz odtwarzacz Blue-Ray każdy przedmiot może pochodzić od innego sprzedawcy, ale całe zakupy można sfinansować jedną pożyczką).

Płatności są rozkładane na elastyczne 3 do nawet 36 miesięcznych rat. Decyduje o tym kupujący, który dla ułatwienia może skorzystać ze specjalnego kalkulatora kredytowego, obliczającego wysokość miesięcznej raty, w zależności od określonych parametrów kredytu.

Raty PayU, które zostały po raz pierwszy udostępnione w czerwcu 2012 r. na platformie handlowej Allegro, otworzyły nowe możliwości dla całego rynku e-commerce i były wówczas pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. PayU wprowadziło nową jakość zakupów na raty online, do których będą mogli przekonać się użytkownicy tysięcy e-sklepów.

Podmiotem udzielającym pożyczki jest partner Finanse Ratalne Sp. z o.o. działający za pośrednictwem Alior Raty Sp. z o.o. Za sprawdzenie historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) odpowiada Alior Bank.

Zostaw odpowiedź