fbpx

Raty PayU – kiedy dostępne dla e-sklepów?

W poprzednim wpisie informowaliśmy, że PayU podsumowało usługę “raty PayU”, która od czerwca bieżącego roku rewolucjonizuje rynek płatności ratalnych w sieci. Odpowiedzi na kilka interesujących nas pytań udzieliła Pani Monika Radaszewska, Product Manager Produktów i Usług Finansowych PayU SA.

 

Kto jest operatorem oferowanych przez PayU kredytów ratalnych?

Podmiotem udzielającym pożyczki na zakupy na Allegro, określanej jako raty PayU jest partner pożyczkowy – Finanse Ratalne Sp. z o.o., która działa za pośrednictwem Alior Sync Sp. z o.o.

 

Jaki jest współczynnik akceptacji wniosków ratalnych?

PayU dostarcza mechanizm transakcyjny, który umożliwia sprawne złożenie wniosku pożyczkowego online, natomiast jego weryfikacji decyduje bank udzielający pożyczki i to bank podejmuje decyzję kredytową, pozytywną lub negatywną. W związku z tym, dane dotyczące procenta pozytywnie zrealizowanych wniosków, to informacja wewnętrzna, którą niestety nie mogę się podzielić.

 

Kiedy PayU zamierza udostępnić taką formę płatności zewnętrznym e-sklepom?

Raty PayU działają od czerwca na platformie handlowej Allegro, a od września w sklepie Agito.pl. Zamierzamy udostępnić tą metodę płatności jeszcze w innych serwisach z naszej grupy. Jesienią planujemy także przygotowanie specjalnej oferty dla zewnętrznych merchantów.

 

Jak wygląda w praktyce procedura rozwiązania umowy?

Jeżeli użytkownik wnioskujący o pożyczkę nie otrzyma jej, możliwe są  2 rozwiązania: albo Kupujący zdecyduje się zapłacić za towar inną metodą płatności (np. przelewem lub kartą), albo w ciągu 10 dni wyśle do Sprzedającego wiadomość w formie przewidzianej przepisami prawa, w której poinformuje go, że odstępuje od zawartej umowy i nie kupi przedmiotu. W przypadku odstąpienia od umowy przez Kupującego, umowę uważa się za niezawartą, a Kupujący jest zwolniony z wszelkich zobowiązań względem Sprzedającego. Sprzedający może się ubiegać o zwrot prowizji od Allegro.

Jeśli natomiast 3 razy z rzędu próba dokonania płatności ratalnej zakończy się niepowodzeniem (zostanie anulowana przez użytkownika lub decyzja partnera pożyczkowego będzie odmowna), to metoda ta nie będzie dostępna dla użytkownika przez 60 dni od pierwszej takiej płatności.

Zostaw odpowiedź