fbpx

Ray Kurzweil jednym z dyrektorów w Google!

Ray Kurzweil słynny naukowiec, futurolog, pisarz został nowym wysokopostawionym członkiem zespołu Google’a. Celem, w związku z którym Kurzweil zawitał do Google są badania dotyczące uczenia się maszyn i przetwarzania znaczeń zawartych w ludzkim języku.

Ujmując to prościej Ray Kurzweil będzie pracował w Google nad sztuczną inteligencją.

Trzeba też jasno powiedzieć, że Kurzweil jest jedną z najlepiej na świecie przygotowanych do tego osób. Ściągniecie go do Google może oznaczać, że zbliża się przełom, o jakim dotychczas mogliśmy co najwyżej pomarzyć. Jaki jest cel Kurzweila?

Amerykański wynalazca, który otrzymał 18 honorowych doktoratów różnych uczelni, laureat 11 różnych nagród dla najlepszego wynalazcy i inżyniera (w tym najwyższego możliwego w USA odznaczenia National Medal of Technology) w 2005 roku napisał najsłynniejszą w swojej karierze książkę The Singularity Is Near: When Humans Transcend Biology.

Singularity przetłumaczono na język polski jako technologiczną osobliwość. Zdaniem Kurzweila jest to punkt, w którym maszyna stanie się inteligentniejsza od człowieka. Jakby tego było mało Kurzweil pozwolił sobie na obliczenie, kiedy ten fakt nastąpi.

Jeśli jesteście ciekawi czy to niedługo, koniecznie zajrzyjcie do książki, która wywołała potężne zamieszanie w świecie amerykańskiej nauki.

Zostaw odpowiedź