fbpx

Reklama video online: nadchodzą super krótkie treści typu pre-roll

W USA pojawia się nowy trend w reklamie video, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie reklamodawców.

Krótkie formy video dotychczas były znane głównie ze snapchata i innych „internetów” serwujących gify dla młodzieży. Teraz, krótkie treści reklamowe mogą wypłynąć na szersze wody. Z badania o wiele mówiącym tytule „Social Cracks the Digital Video Code”, przeprowadzonym przez Trusted Media Brands (tmbi.com) oraz Advertiser Perceptions (advertiserperceptions.com), wynika, że spośród ponad 300 agencji reklamowych w USA, większość wyraża chęć zainwestowania w nowe formy video jeszcze w tym roku.

Wiodącą formą, która wzbudza zainteresowanie szefów dużych agencji jest tzw „pre-roll short-form”. Co oznacza ten skrót? „Pre-roll” to reklama video nadawana przed właściwymi treściami video na stronie, zaś „short-form” to po prostu krótka forma. Tutaj też pojawiają się wątpliwości – jak krótka? Definicji jest wiele, niektórzy twierdzą, że krótka w Internecie to od 30 sekund do 2 minut. Jednak najwłaściwiej wydaje się wskazać przedział 15 – 30 sekund, a docelowo, jeszcze lepszy byłby do 5 sekund, bo tyle czasu zapewne jest w stanie przeżyć każdy internauta bez rezygnowania z obejrzenia właściwego materiału. Co więcej, mniej więcej tyle czasu zazwyczaj buforuje się właściwy materiał video.

short-video

Czy reklamodawcy podzielą to zdanie? Wszystkie dowiemy się w nadchodzących miesiącach, jednak krótkie, dosłownie kilku sekundowe „pre-rolle” video mogą być hitem i jest ku temu kilka argumentów: kilku sekundowa uwaga użytkowników, konieczność skrócenia do maksimum przekazu reklamowego, a więc kondensacja treści i większy wysiłek intelektualny ze strony producentów reklam, szybszy czas ładowania, ostatecznie, tańszy koszt wykonania super krótkich spotów, możliwość umieszczenia ich w większych ilościach np. przed każdym materiałem video, a nie przed losowo lub celowo wybranymi.

Pełny raport do pobrania tutaj

http://www.tmbi.com/wp-content/uploads/2017/05/TMBI_Social-Cracks-The-Digital-Video-Code.pdf

Zostaw odpowiedź