fbpx

Rekordowy maj w NEO24

Z informacji prasowej, jaką przesłał do nas właściciel sklepu internetowego NEO24.pl wynika, że wdrożona w ubiegłym roku koncepcja kilku sklepów i jednego koszyka ma się lepiej niż dobrze.

NEO24.pl odnotowało nawet kilkusetprocentowe wzrosty sprzedaży w kategoriach produktów kupowanych na komunie i dzień dziecka.

 

 

Jak słusznie zauważyli w NEO24, czasy, gdy na komunię kupowało się rower, zegarek czy aparat fotograficzny niestety przeszły już do historii. Teraz liczą się mało użyteczne gadżety, takie jak tablet czy smartfon. W NEO24, wiosennym hitem sprzedażowym są właśnie tablety – wzrost ich sprzedaży wyniósł, w największym e-sklepie w Polsce, ponad 100% z miesiąca na miesiąc.

 

Świetne sprzedawały się także konsole, w Internecie tańsze nawet o 20% niż w tradycyjnych sklepach. NEO24.pl odnotowało także rekordowe wyniki w segmencie zabawek – w przypadku najpopularniejszych produktów, jak Lego, Furby czy serie My Little Pony, wzrosty obrotów były nawet 15-krotne. Jak twierdzą przedstawiciele NEO24

 

„Kluczem do sukcesu okazała się nie tylko niższa cena, ale też znacznie większa dostępność zabawek z top listy, szybko wyprzedanych w tradycyjnych marketach”

 

„Miesiąc poprzedzający komunie i dzień dziecka to w naszej branży jeden z najgorętszych
po Bożym Narodzeniu okresów zakupowych dla branży IT – w tym roku po raz kolejny widać bardzo wyraźnie, że sprzęty elektroniczne królują na prezentowych listach, ale także, że rodzice coraz częściej kupują je właśnie w sieci. W przypadku elektroniki, jak tablety, laptopy czy smartfony, oczywistym powodem jest często znacznie niższa cena – przy zakupie o wartości kilkuset czy dwóch tysięcy złotych, oszczędność rzędu 10 czy 20% ma realne znaczenie. Dodatkową przewagę zakupów w e-sklepie, a więc większy wybór i dostępność, najlepiej widać z kolei na przykładzie dnia dziecka i zabawek. Co roku, na fali reklam i nowości wprowadzanych przez producentów, najpopularniejsze i wymarzone przez dzieci produkty błyskawicznie znikają z półek w tradycyjnych naziemnych sklepach. Pogoń za nimi może zamienić się w koszmar”.

 

Na koniec kilka słów o najczęstszych wyborach prezentów. Wśród tabletów dominują marki takie jak Lenovo, GoClever i Samsung, zaś kwota zakupu to niemałe 600zł. Wspomniane wcześniej konsole to głównie Playstation (NEO24 podaje kwotę ok 1800 – 2000zł), które odnotowało wzrost sprzedaży nawet o 1500% !

 

Do najpopularniejszych zakupów na dzień dziecka tradycyjnie już należą zestawy Lego (ponad połowa całej sprzedaży zabawek w NEO24.pl!), a także Furby oraz serie My Little Pony.

Zostaw odpowiedź