fbpx

Rekordowy wyniki finansowe Komputronika

Komputronik S.A. ogłosił kolejne znakomite wyniki finansowe, z których wynika, że plan budowy i otwierania kolejnych potężnych powierzchniowo marketów MegaStore w całej Polsce idzie lepiej niż dobrze.

Spółka odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich kanałach, przy czym największy nastąpił w sektorze B2B

 

 

Rok obrotowy 2013/2014 polski dystrybutor produktów z branży elektronika/IT zamknął wzrostem obrotów na poziomie blisko 40% (dokładnie 37.8%) oraz zysków na poziomie 140%.

 

Aktualne roczne przychody Komputronika to 1.7 miliona złotych. Zarząd spółki jest bardzo zadowolony także w kwestii obrotów, które przekroczyły grubo ponad miliard złotych – tylko w trzech kwartałach spółka sprzedała produkty za ponad 1.2 miliarda złotych. Tym samym sprzedaż skoczyła o 37.6% rok do roku.

 

Rekordowy był także zysk na poziomie 24.081 tys. zł:

W ostatnim roku, przy znacznym wzroście przychodów, a także zysku ze sprzedaży, odnotowano stosunkowo niewielki wzrost kosztów działalności – jedynie o 7,1% w stosunku do roku poprzedniego. Cały czas obserwujemy także poprawę wskaźnika udziału kosztów działalności w przychodach. W stosunku do roku ubiegłego odnotowaliśmy spadek o 2 p.p., do poziomu 6,9%. W efekcie możemy mówić o wzroście wyniku na sprzedaży po odliczeniu kosztów sprzedaży i kosztów ogólnego zarządu aż o 155% r/r – komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

 

Na koniec kilka statystyk konsumenckiej części Komputronika, która była rozwijana w ramach sklepów MegaStore. Pierwszy salon powstał w Warszawie, gdzie w ciągu dwóch pierwszych tygodni odwiedziło go ponad 20 tys. osób, dokonując transakcji na łączną kwotę 1,8 mln zł. Pozytywne przyjęcie tej inicjatywy zaowocowało uruchomieniem kolejnego salonu w Poznaniu. Od połowy marca na 1500 m2 można oglądać kompletną ekspozycję sprzętu i najnowszych rozwiązań z oferty branż IT, foto, mobile, RTV i AGD.

 

1 komentarz

  1. konrad 21-06-2014

Zostaw odpowiedź