fbpx

Relacja z Targów Mobile World Congress 2013

Relację z Targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie przygotował dla serwisu Mensis.pl Damian Jaroszewski z serwisu cokupic.pl

Huawei chiński producent ruszył ze swoją ofensywą targową w przededniu oficjalnego rozpoczęcia Mobile World Congress 2013. Smartfon Ascend P2 zaprezentowany przez Huawei ma interesującą specyfikację: 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli pokryty szkłem Corning Gorilla Glass, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz oraz 13 Mpix aparat. Całość dopełnia 1,3 Mpix kamera przednia, 16 GB pamięci i1 GB RAM. Bateria o pojemności 2420 mAh ma zużywać o 10% mniej energii (dzięki technologii QPC – Quick Power Control).

Ascend P2 wyglądem przypomina swojego poprzednika Ascend P1, jednak wyróżnia się grubością, wynoszącą jedynie 8,7 mm. Według przedstawicieli producenta smartfon mógłby być jeszcze cieńszy, ale ograniczeniem jest matryca kamery. Technologia Magic Touch umożliwia obsługę telefonu w rękawiczkach.

 

Telefon ma być dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2013 roku, a jego cena została ustalona na poziomie 400 euro.

 

Huawei zapowiedziało także kolejny smartfon, który ma być jeszcze lepszy od zaprezentowanego właśnie Ascenda P2. Urządzenie może zostać pokazane w połowie roku.

Na konferencji Mozilli zaprezentowany został nowy system operacyjny Firefox OS.

Konferencja Mozilli zgromadziła ponad 700 osób. Poznaliśmy na niej pierwsze, oficjalne szczegóły dotyczące nowego systemu operacyjnego. W pracę nad Firefoxem OS zaangażowało się kilkadziesiąt firm, w tym Qualcomm, KDDI, T-Mobile i Telefonica. Projekt powstał w 2011 roku. Na zeszłorocznym MWC została przedstawiona wizja, teraz poznaliśmy gotowe rozwiązanie.

 

Jak dowiedział się reporter Cokupić.pl, jeśli chodzi o sieć T-Mobile, Polska będzie pierwszym krajem na świecie, w którym operator wprowadzi do swojej oferty telefon z nowym systemem.

 

Firefox OS jest otwarty. Wszystkie witryny i aplikacje napisane w najpopularniejszych językach uruchamiane są z poziomu przeglądarki. Pomimo zastosowania HTML5 system będzie mógł działać offline, bez dostępu do sieci. Ponadto, twórcy nie muszą uczyć się kolejnego języka programowania. Każda aplikacja stworzona i działająca pod przeglądarką internetową w komputerze osobistym, zadziała także na Firefox OS. W prosty sposób można więc tworzyć programy dostępne zarówno na PC, jak i smartfony.

 

Nowy system umożliwia maksymalne dopasowanie smartfona do wymagań użytkownika. Przykładowo, wpisując football, telefon automatycznie pokazuje możliwe do pobrania gry, czy programy związane z piłką nożną.

Zobacz kolejne prezentacje: Samsung i LG

Zostaw odpowiedź