fbpx

Rossman z opcją dostawy same day

Dawno nie wspominaliśmy o dostawie same day w Polsce. Wszak minęło już kilka miesięcy od momentu, kiedy X-Press Couriers wraz z Furgonetką zaoferowali nową usługę z zapowiedzią, że na ich celowniku jest kilku dużych klientów gotowych do wprowadzenia usługi.

Teraz możemy powiedzieć, ze nadszedł kolejny rozdział. Tym razem w roli głównej Rossman i X-press Couriers, ale bez Furgonetki.

 

 

Jest niewątpliwie zaskakujące, że wiele firm, które prowadzi wielokanałową sprzedaż z licznymi punktami naziemnymi, tak późno i do tego nieśmiało wchodzi w dostawę same day. Rossmann wydaje się być idealnym przykładem firmy, która już dawno powinna zaoferować tego typu usługę swoim klientom.

 

Skoro wspominamy o obu firmach, to jest to okazja, aby przypomnieć niecodzienny sklep Rossmanna. Jeśli ktoś nie miał okazji go odwiedzić, to powinien czym prędzej to uczynić. Trudno powiedzieć jak długo oryginalna uroda tego niespotykanego sklepu zachowa się jeszcze w takiej formie.

rossman1

rossman2

 

 

Jak widać, pozornie sposób prezentacji produktów przeczy wszelkim zasadom user experience. Nie ma filtrów, producentów, sortowania. Z drugiej jednak strony, Rossmann jasno wskazuje co jest rdzeniem jego działalności – sieć sklepów naziemnych. W dodatku, po co komu filtry, gdy wszyscy kupujemy kosmetyki patrząc na opakowania, które już świetnie znamy? Kolor, kształt, logotyp, według tych kryteriów nasz mózg sortuje szybciej niż jakikolwiek inny filtr komputerowy.

 

A po drugie, gdy wejdziemy do poszczególnych kategorii okazuje się, że ilość produktów ułożona na klasycznej liście sklepowej nie powaliłaby na kolana ilością. A w takiej formie, aż uderza przepychem – sprytny zabieg.

 

Wracając do usługi same day, to na początek będzie ona dostępna tylko w Łodzi i Warszawie. Innymi słowy, pomimo buńczucznych zapowiedzi, w dalszym ciągu mamy do czynienia raczej z testami, próbami, niż poważną masową skalą tego typu doręczeń.

 

„Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów, dlatego w 2015 roku uruchomiliśmy drogerię internetową. Aby zakupy online były jeszcze wygodniejsze, wdrożyliśmy razem z firmą X-press Couriers, usługę SameDay. Skróci ona czas oczekiwania na zamówioną przesyłkę. Na razie możliwość dostawy tego samego dnia jest dostępna na terenie aglomeracji warszawskiej i Łodzi. W przyszłości planujemy uruchomić tę usługę we wszystkich największych miastach w Polsce”– powiedział Jakub Jankowski z firmy Rossmann.

 

 

Zostaw odpowiedź