fbpx

Ruszył Online Partners – fundusz venture capital 2.0

Ruszył i zrealizował pierwszą inwestycję w Corton.pl – interesującą platformę społecznościową projektowania graficznego. Tak w jednym zdaniu można powiedzieć o Online Partners funduszu stworzonym przez współzałożycieli Gruper.pl – Tomasza Dalacha i Marcina Mikołajczyka.

Online Partners to pierwsza w Polsce inicjatywa skierowana do przedsiębiorców, którzy potrzebują nie tylko finansowego, ale także strategicznego i operacyjnego wsparcia dla swojego biznesu. Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk, współzałożyciele i pierwsi zarządzający serwisem Gruper.pl, pomagają obecnie w budowie i rozwoju nowych biznesów o wysokim potencjalne wzrostu w obszarze Internetu, rozwiązań mobilnych i nowoczesnych mediów.

Przedsięwzięciem otwierającym portfel inwestycyjny Online Partners jest Corton.pl – pierwsza i największa w Polsce społecznościowa platforma projektowania graficznego, kierująca swoje usługi przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, już dziś skupiająca ponad 4000 profesjonalnych grafików i projektantów z całej Polski.

 

Online Partners powstało z myślą o przedsiębiorcach, którzy mają doskonały pomysł na biznes, jednak napotykają na trudności w którejkolwiek z faz jego realizacji. To również szansa na rozwinięcie koncepcji, pierwotnie działających w małej skali, do poziomu ogólnopolskiego lub nawet wykraczającego poza granice kraju.

Przedsiębiorcy potrzebują nie tylko kapitału na rozwój startupów, ale również pomocy w odpowiednim zmodyfikowaniu i ustawieniu modelu biznesowego tak, aby był on zdolny generować wzrost i przepływy finansowe. Często brakuje im również wiedzy i doświadczenia do efektywnej organizacji procesów i budowania struktur firmy – wyjaśnia Marcin Mikołajczyk. – Online Partners ma za zadanie zmienić wizje w rzeczywistość i realne przychody – dodaje.

I tak „Partnerzy” pomagają zorganizować kanały sprzedaży, zaplanować i realizować działania marketingowe czy Public Relations oraz prowadzić profesjonalne Relacje Inwestorskie. Ponadto oferują wsparcie sprawdzonych dostawców usług prawnych i księgowych, a na dalszych etapach wspierają także pozyskanie kolejnych inwestorów. Są gotowi mocno zaangażować się w codzienną działalność przedsiębiorstwa, jeśli tylko firma tego potrzebuje. Wchodząc do spółki w dużej mierze biorą na siebie odpowiedzialność za jej sukces.

Inwestujemy tylko w te projekty, w które naprawdę wierzymy. Gdy ktoś już przekona nas do swojego pomysłu, angażujemy się w niego do końca – mówi Tomasz Dalach. – Z drugiej strony pamiętamy o tym, że to pomysłodawcy są gospodarzami swoich projektów. To do nich należą ostateczne decyzje biznesowe.

 

Corton.pl – pierwsza inwestycja Online Partners

Online Partners ruszają od razu z partnerskim projektem. Jest nim Corton.pl, pierwsza i największa w Polsce społecznościowa platforma projektowania graficznego. Serwis wpisuje się w nowy, ogólnoświatowy trend crowdsourcingu. Zjawisko to polega na zlecaniu różnego rodzaju zadań i prac dużej grupie ludzi, niezwiązanych bezpośrednio w sposób formalny z organizacją rozpoczynającą proces. Mogą to być zawodowi freelancerzy, grupy amatorów-hobbystów czy nawet zwykli klienci i odbiorcy usług danej firmy. W tym wypadku do konkursów zapraszani są graficy i projektanci.

Projekt wzbudził nasze zainteresowanie ze względu na innowacyjne podejście do procesu tworzenia materiałów graficznych na potrzeby odbiorców biznesowych, instytucjonalnych i indywidualnych – mówi Tomasz Dalach. – Klient zleca wykonanie logotypu, wizytówki czy strony internetowej w formie konkursu, na który odpowiadają wszyscy chętni graficy. Dzięki temu ma szansę, by w kilka dni uzyskać nawet kilkaset zupełnie różnych propozycji, z których wybiera jedną, za którą płaci.

Graficy i projektanci skupieni wokół Corton.pl tworzą społeczność, pozwalającą im na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, zdobywanie wciąż nowych inspiracji oraz doskonalenie kunsztu artystycznego.

Zostaw odpowiedź