fbpx

Ruszyły studia Manager E-commerce we Wrocławiu – byliśmy i wykładaliśmy!

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu wytycza ważny szlak dokształcania zawodowego dla osób z dyplomem studiów wyższych.

W ubiegły weekend, kilka dni temu ruszyły pierwsze zajęcia na studiach podyplomowych w kierunku Manager E-commerce w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Inaugurował je jeden z przedstawicieli zespołu Mensis.pl zajęciami „Podstawy e-commerce” oraz „Zachowania konsumentów w Internecie – socjologia e-commerce”. Na studia zawitały osoby zarówno chcące dopiero spróbować swoich sił w handlu internetowym, jak i osoby, które z powodzeniem mogłyby zająć miejsce prowadzącego zajęcia, co było tym bardziej ciekawe i prowadziło do wielu pouczających obie strony dyskusji.

Zajęcia miały charakter praktyczny, uczestnicy aktywnie uczestniczyli w kolejnych ćwiczeniach, które polegały między innymi na analizie SWOT outsourcingu usług marketingowych, czy też tworzeniu profilów demograficzno-behawioralnych. Niewątpliwie najciekawszą częścią zajęć była żywa dyskusja podczas interpretacji zachowań konsumentów w Internecie na podstawie badań dostarczonych przez Gemius/PBI.

Studentów czeka jeszcze szereg zajęć z przedmiotów:

  • Prawo w handlu internetowym
  • mCommerce
  • Usability i user experience sklepu internetowego
  • Monitoring i analityka w e-commerce
  • PR e-commerce
  • Customer Experience i zarządzanie obsługą klienta
  • Social media w służbie e-commerce

Z pewnością nie będzie to pierwsza i ostatnia edycja, ponieważ podaż na rynku pracy, na fachowców znających się na handlu internetowym, rośnie w bardzo szybkim tempie i nic nie wskazuje na to, że owa dynamika przystopuje.

Studia zostały przygotowane we współpracy z: Internet Mall Polska (Mall.pl), Izba Gospodarki Elektronicznej, Poczta Polska, Brand24, Usability Lab, Mensis.pl

Więcej informacji

http://www.handlowa.eu/703,manager-e-commerce-opis

Zostaw odpowiedź