fbpx

Rynek PC sięgnął dna

Z najnowszych informacji opublikowanych przez agencję badawczą Gartnera wynika, że powoli kończy się kryzys na rynku komputerów osobistych.

Niekoniecznie musi to oznaczać triumfalnego powrotu do wzrostów z 2010 roku, ale najwyższa pora na koniec spadków.

 

Jak widać na poniższym wykresie, który opracowali Business Insider i Statista, na podstawie ww badań Gartnera, wiele wskazuje na to, że kończy się katastrofalny okres zapaści dla producentów komputerów.

 

 

Przez ostatnie lata tracili wszyscy poza chińskim Lenovo, który bezwzględnie wprowadził w życie zasadę: kryzys to najlepsza okazja, aby zostać liderem rynku. Ostatni prawdziwy wzrost rynek pecetów zanotował dobre 4 lata temu w drugim kwartale 2010 roku, kiedy to w kwietniu Apple zaprezentował iPada i rozpoczął globalną rewolucję tabletową.

 

Dziś wiele wskazuje na to, że rewolucja ta nieśmiało dobiega końca, zaś faktycznie funkcjonalne komputery osobiste być może będą powoli wracały do łask użytkowników na całym świecie. Z pewnością, nie bez znaczenia jest istotny fakt, że komputery zakupione nawet 4 lata temu w dalszym ciągu sprawnie radzą sobie z większością domowych i biznesowych zadań, stąd wielu użytkowników zamiast zakupić kolejny laptop lub komputer desktop zdecydowało się na tablet.

Zostaw odpowiedź