fbpx

Rynek pracy: polscy specjaliści i menedżerowie mają się coraz lepiej

Jak donosi Antal International doświadczeni specjaliści i menedżerowie otrzymują rocznie nawet dziesięć zaproszeń do procesu rekrutacyjnego. Pracy szuka 8 na 10 osób, przy czym blisko połowa z nich czyni to biernie.

Tylko 15% pracowników średniego i wyższego szczebla nie poszukują pracy w ogóle. To pierwsze wnioski z trzeciej edycji badania “Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”.

Czym jest bierne poszukiwanie pracy? Do tego celu wystarczy zamieścić swoje CV na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych oraz wyrazić chęć wzięcia udziału w ewentualnym procesie rekrutacyjnym.

 

Niezwykle ruchliwym obszarem jest sprzedaż i marketing – tam 42% osób poszukuje pracy aktywnie, zaś 45% biernie. Tylko 13% nie jest zainteresowana zmianą miejsca pracy. Specjaliści i menedżerowie z obszaru sprzedaży i marketingu otrzymują średnio 6 zaproszeń do udziału w procesach rekrutacyjnych rocznie.

 

Rodzi się pytanie: skoro doświadczeni pracownicy są tak rozrywani, co pracodawcy mogą zrobić, aby zdobyć ich lojalność?

Przede wszystkim dbać o atmosferę i relacje personalne w firmie – najlepiej codziennie. Coroczny wypad integracyjny w ramach zadośćuczynienia za codzienne humory szefa wieje raczej hipokryzją niż szczerymi chęciami. Jeśli są z tym trudności można próbować nadrobić wynagrodzeniem.

 

Antal postanowił sprawdzić, jakie warunki musi spełniać oferta aby była godna zainteresowania. Przede wszystkim w grę wchodzi wyższe niż dotychczasowe wynagrodzenie. Wysoko jest także określona ścieżka kariery – niewiele osób chce zmieniać pracodawcę w ciemno.

 

Zostaw odpowiedź