fbpx

Rynek reklam mobilnych w USA: Twitter lepszy od Facebooka

Twitter zgarnia więcej reklam mobilnych od Facebooka. Wspominaliśmy już o tym kilkakrotnie, jednak wtedy były to przechwałki szefa Twittera. Dziś eMarketer publikuje oficjalne dane, które powinny Facebooka zawstydzić.

Wstydzić się nie musi jedynie Google, który już w tym roku zgarnie 1.4 miliarda dolarów przychodów z reklam mobilnych. A za dwa lata ma to być 3.5 miliarda! Wtedy też rynek reklam mobilnych w USA urośnie do niebagatelnej kwoty 6.6 miliarda dolarów.

 

Chociaż w aktualnym roku Twitter zgarnie o 50 milionów dolarów z reklam więcej niż Facebook to analitycy eMarketera mocno wieżą w spółkę Marka Zuckerberga. Jak silna jest to wiara? eMarketer przewiduje, że mobilne przychody FB wzrosną w 2013 aż pięciokrotnie do bardzo konkretnej sumy blisko 400 milionów dolarów. A potem ma być jeszcze lepiej.

 

Wtedy też za plecami Facebooka będzie czaiła się wciąż nieznana w Polsce Pandora, która wyprzedzi nawet Twittera. Odpowiedź na pytanie, kiedy w naszym kraju pojawi się jeden z największych na świecie dostawców muzyki on-line wciąż nie znajduje odpowiedzi.

Zostaw odpowiedź