fbpx

Rzeczpospolita: Polacy robią e-zakupy nawet w USA

Polaków do zakupów za oceanem pchają przede wszystkim promocje cenowe oraz produkty niedostępne nad Wisłą – między innymi takie wnioski płyną z badania PayPala „Dostępność marek w Europie Środkowej i Wschodniej”.

Potężne badanie przeprowadzono wśród 12 tys osób korzystających z PayPala w: Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz na Węgrzech. Polacy najchętniej za granicą kupują: dobra wirtualne (np muzykę i filmy lub aplikacje mobilne), oprogramowanie, elektronikę, ubrania, kosmetyki oraz biżuterię.

23% ankietowanych z Polski twierdzi, że za granicą zostawiło kwoty mniejsze niż 100zł i nie jest to błąd, gdyż tego typu drobne zakupy dotyczyły dóbr wirtualnych.

 

Jeśli chodzi o kraje, w których Polacy robią zakupy to, jak już zostało wcześniej powiedziane dominują Stany Zjednoczone (26% wskazań). Potem mamy UK (20%) oraz Niemcy (16%).

 

Nie są to liczby nastrajające pozytywnie przedstawicieli polskiego e-commerce. Jakby tego było mało, spośród przebadanych Polaków aż co 5. robi tego typu zakupy minimum raz w miesiącu. Pocieszający może być tylko fakt, że osoby, które posiadają konto PayPal to specyficzni użytkownicy nastawieni na tego typu aktywność. W przypadku badania ogólnopolskiego niekoniecznie zaobserwowalibyśmy tak silny trend na elektroniczne zakupy poza granicami kraju.

Zostaw odpowiedź