fbpx

Rzeczpospolita: Wp.pl i o2.pl w jednym ręku

Sensacyjne informacje zamieściła na swoich stronach Rzeczpospolita, której dziennikarze twierdzą, że niedługo oba portale zyskają nowego właściciela.

O chęci sprzedaży WP.pl przez Orange wiadomo od bardzo dawna. Operator telekomunikacyjny nie ma pomysłu jak walczyć z dominującym Onetem, zaś straty TP SA generują znaczne ubytki żywej gotówki.

Co innego Grupa o2.pl – tutaj świeży layout oraz szereg zmian zapowiadał raczej ekspansję niż zmianę właściciela. Teraz wiele wskazuje, że było to prostu oględne malowanie mieszkania przed wystawieniem go na sprzedaż.

 

Zakupem zarówno WP.pl jak i o2.pl ponoć zainteresowany jest fundusz inwestycyjny Innova Capital, aktualny udziałowiec między innymi Emitela i Expandera, a niegdyś Polcarda i Euronetu. Aktualne i byłe portfolio wskazuje, że ludzie w Innova Capital wiedzą jak robi się biznes w nowoczesnych technologiach komunikacyjnych.

 

Rzeczpospolita milczy jak miałoby wyglądać w praktyce połączenie obu portali. Cokolwiek by to nie było, bez porządnego biznesplanu może być ciężko.

 

Zostaw odpowiedź