fbpx

Same day od InPostu właśnie startuje

Chociaż Same day na świecie to wciąż nowość, to w polski handlu internetowym są już śmiałkowie, którzy podejmują trud doręczenia produktów tego samego dnia np. pionier na rynku, czyli NEO24.pl.

Niedawno informowaliśmy, że także Rossman zaoferował w ograniczonej formie dostawę same day, wcześniej zaś (na początku roku) ofertę dla firm z kilku miast ogłosili FurgonetkaDziś i X-Press Couriers.

Teraz prawdopodobnie z największym impetem w ten sam segment rynku wchodzi InPost. Tak przynajmniej wygląda to w deklaracjach, ponieważ nowa usługa pod nazwą Kurier Lokalny będzie dostępna aż w dziewięciu miastach – to jak na razie najlepszy rezultat spośród wszystkich firm logistycznych zaangażowanych w tego typu usługi w Polsce. Kurier Lokalny będzie dostępny na terenie 9 miast w Polsce. Jak na razie na liście są: Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice, Poznań, Gdańsk, Szczecin i Rzeszów.

Jak wyglądają szczegóły usługi? Ceny zaczynają się od 16.35zł, dostępność jest ograniczona do stałych klientów InPostu. Usługa jest realizowana w systemie “od drzwi do drzwi” i oferowana w trzech kategoriach. Standard – gwarantowany czas doręczeń 5 godzin, Expres – do 2 godzin oraz Super Expres – której czas dostarczenia limitowany jest tylko przez odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą. Kurier Lokalny jest dostępny w granicach administracyjnych 9 polskich miast oraz w strefie II obejmującej miejscowości w odległości do 30 km od tych granic.

Wygląda na to, że InPost S.A. przechodzi do poważnej ofensywy po tym jak akcje spółki runęły w efekcie nienajlepszych wyników finansowych spowodowanych przegranym przetargiem państwowym. Aktualny kurs akcji balansuje od kilku tygodni w okolicach 10 złotych, ale jak na razie nie spada poniżej psychologicznej granicy dwucyfrowej ceny. Niewątpliwie, jednym z argumentów jest potężny wzrost firmy zanotowany w segmencie e-commerce, zaś usługa same day, to kolejny krok, aby odkuć się na stratach z „rządowych kontraktów”.

“Stale deklarujemy, że InPost równa się e-commerce i na tym rynku zamierzamy być liderem oferując nowoczesne rozwiązania pomagające w prowadzeniu e-biznesu. Same day to kolejna usługa InPost dedykowana właśnie nadawcom e-commerce. U jednego operatora będzie teraz można zamówić najszersze w Polsce spektrum usług logistycznych: od listu e-commerce

polecony poprzez InPost Kurier oraz Kurier Lokalny do Paczkomatu® InPost. To olbrzymie udogodnienie dla nadawców e-commerce gdyż nie muszą podpisywać kilku umów na różne usługi, lecz pokryć całe zapotrzebowanie na usługi logistyczne u jednego operatora” – powiedział Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Zostaw odpowiedź