fbpx

Samsung jednak fałszował recenzje w sieci

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Samsung jest podejrzany o fałszowanie recenzji w Internecie. Sprawa dotyczyła masowego publikowania negatywnych komentarzy pod adresem produktów konkurencji, prawdopodobnie HTC.

w tym tygodniu taiwańska organizacja FTC (Fair Trade Commission) nałożyła na Koreańczyków karę w wysokości 340 tysięcy dolarów.

 

W komunikacie FTC napisała, że Samsung stosował nieuczciwe praktyki rękami podwykonawców w postaci wolnych strzelców, dwóch firm zewnętrznych oraz pracowników oddelegowanych do tego typu zadań. To nieco mrozi krew w żyłach, ponieważ sugeruje, że mieliśmy do czynienia z bardzo szeroko zakrojoną i dobrze zorganizowaną akcją.

 

Warto przypomnieć, że cała sprawa wypłynęła dzięki stronie TaiwanSamsungLeaks, która ujawniła dokumenty łączące Samsunga z jedną z taiwańskich firm zajmujących się marketingiem internetowym i katalogowaniem postów internetowych.

 

Właśnie wśród owych postów odnaleziono nie tylko sfałszowane pozytywne opinie na temat produktów Samsunga, ale także negatywne skierowane w stronę konkurencyjnych producentów smartfonów.

 

2 komentarze

  1. Paweł 31-10-2013
    • Andrzej Lemański 01-11-2013

Zostaw odpowiedź