fbpx

Samsung pokazał pierwszy na świecie smartfon z zakrzywionym ekranem

Galaxy Round – tak nazywa się najnowszy telefon w ofercie koreańskiego giganta, który zaoferuje zakrzywiony ekran. Samsung wygrał tym samym wyścig z LG o palmę pierwszeństwa w tym względzie.

Samsung Galaxy Round zaoferuje swoim użytkownikom 5,7-calową matrycę, zdolną do wyświetlenia obrazu w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Waga urządzenia wyniesie 154 g, a grubość obudowy – 7,9 mm.Producent zastosował w Round jeden z najwydajniejszych obecnie chipsetów na rynku – Qualcomm Snapdragon 800 oraz 3 GB RAM. Do dyspozycji kupującego będą aż 32 GB pamięci wewnętrznej. Gdyby jednak okazało się, że to dla kogoś za mało, zawsze będzie mógł przechowywać dane również na kartach microSD, które Galaxy bez problemu obsłuży.

W telefonie znajdziemy dwie kamery. Tylna, do fotografowania i filmowania ma 13 Mpix obiektyw, z kolei przednia służąca do wideorozmów może się pochwalić 2 Mpix rozdzielczością.

Samsung nie zapomniał oczywiście o dodaniu kilku ciekawych smaczków, które wykorzystują fakt, że ekran jest zakrzywiony. Funkcja Bounce UX, umożliwi sterowanie funkcjami odtwarzacza muzycznego, dzięki delikatnym puknięciom w boki urządzenia. Z kolei dzięki zastosowaniu Gravity Effect przy pochyleniu smartfona na jeden z boków, ukaże się nam panel z informacjami na temat nieodebranych połączeń, przesłanych wiadomości oraz stanu rozładowania baterii.

Jeśli produkt zdążył wzbudzić Wasze zainteresowanie, to niestety nie mam dla Was dobrych wieści. Po pierwsze, w chwili obecnej Galaxy Round jest obecny w sprzedaży jedynie na terenie Korei Południowej i nie ma żadnych informacji, aby miał pojawić się w oficjalnej dystrybucji również w innych krajach. Po drugie, telefon z pewnością nie będzie zaliczał się do tanich. Jego cena w przeliczeniu na złotówki wyniesie nieco ponad 3100 zł.

Zostaw odpowiedź