fbpx

Samsung ukarany za podszywanie się pod kampanię rządową

Koreańczycy zdają się mieć poważny problem z etyką wewnątrz swojej korporacji. Najpierw pracownicy Samsunga oczerniali na taiwańskich forach produkty HTC – swojego konkurenta na rynku smartfonów.

Teraz polski UOKiK ukarał Samsunga grzywną w wysokości 2 milionów złotych!

Cała sprawa zaczęła się, gdy Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zgłosiło skargę do UOKiK twierdząc, że korporacja Samsunga plagiatuje resortową kampanię społeczną!

 

Celem tych nieetycznych działań było przekonanie nieświadomych konsumentów, że najlepszym lekarstwem na wprowadzenie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T jest zakup nowego telewizora Samsunga.

 

W reklamie zagrała aktorka wcześniej zwerbowana do oficjalnej reklamówki ministerstwa zaś sam spot kończy się niedwuznacznym stwierdzeniem: “Wybierz telewizor Samsung, specjalnie zaprojektowany na cyfryzację w Polsce”.

 

Kara od UOKiK to nie jedyne kłopoty Samsunga na rynku telewizorów. W tym roku w Korei Południowej siedziba Samsunga została przeszukana przez policję, która podejrzewa Koreańczyków o szpiegostwo technologii OLED. Poszkodowanym miałby być rodzimy konkurent Samsunga, czyli LG.

Zostaw odpowiedź