fbpx

Samsung zaskoczył na IFA pozytywnie

GALAXY Note Edge – za sprawą tego, smartfona, którego premiera miała miejsce wczoraj na targach IFA w Berlinie, koreański gigant pokazał, że innowacje w segmencie biznesowych smartfonów są jak najbardziej możliwe.

Od co najmniej 2 lat w niezliczonej ilości plotek i niesprawdzonych informacji, towarzyszących premierom nowych smartfonów, jak mantra przewijał się temat zachodzącego na krawędź wyświetlacza, który będzie pełnił funkcję informacyjną.

Dotąd pozostawało to w sferze marzeń. Od wczoraj stało się rzeczywistością.

Dedykowany przedsiębiorcom smartfon Samsung Galaxy Note 4 zadebiutował wczoraj w dwóch odmianach: klasycznej i wersji Edge.

Seria GALAXY Note zapoczątkowała na rynku technologii istotną zmianę. Duży, czytelny ekran, kultowy już dziś rysik S-Pen ustanowiły nowy standard w świecie smartfonów. Wprowadzając serię Note połączyliśmy dwa żywioły – ustanowioną przez wieki kulturę pisma i energię nowych technologii znanych wszystkim z serii GALAXY.

powiedział JK Shin, CEO i szef dywizji IT i Mobile Communication w Samsung Electronics.

Ekran w Samsungu Galaxy Edge jest zakrzywiony tak, że zachodzi na boczną ściankę. Dzięki temu, bez patrzenia na ekran główny, przy zamkniętej okładce możemy widzieć powiadomienia, korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie.

Powiadomienia mogą się wyświetlać na bocznej ściance, nie przeszkadzając nam w oglądaniu filmu czy stron WWW.

Zostaw odpowiedź