fbpx

Saturn z pierwszym sklepem bez kas

Zgodnie z obietnicami grupa skupiająca Saturna i Media Markt proponuje alternatywę dla rozwiązań Amazona.

Od kilkunastu miesięcy europejskie firmy z branży e-commerce w mniejszym lub większym stopniu żyją tym co zrobi Amazon, a tym samym, jak bardzo przyprze je do muru. Dlatego grupa Ceconomy AG skupiająca Media Markt i Saturn od pewnego czasu, podobnie jak niedawno Ikea, postawiła sobie na celu skuteczne przeciwstawienie się kolosowi zarządzanemu przez Jeffa Bezosa.

Co prawda najważniejszym elementem planu Ceconomy AG jest wzmocnienie sprzedaży internetowej Media Marktu i Saturna, to Niemcy nie mają zamiaru odpuszczać także na innych polach, w tym rozwijaniu nowych technik sprzedaży naziemnej. Tutaj Amazon testuje swoje sklepy Go, które najwyraźniej sprawdzają się bardzo dobrze, ponieważ Amerykanie coraz śmielej przebąkują o tym, że w ciągu kilku lat zaczną je otwierać masowo.

W przypadku sklepu Saturn Express zasada działania jest podobna w myśl triady: „scan, pay and leave”. Aplikacja nie jest autorskim rozwiązaniem Saturna, za jej rozwojem i wdrożeniem stoi brytyjski startup MishiPay. Pierwszy koncepcyjny sklep powstał w austriackim Innsbrucku. Nie jest to jednak pierwszy pomysł Niemców na odejście od klasycznych sklepów. Innym było otwarcie sklepu, gdzie do zrobienia zakupów niezbędne było nałożenie gogli VR.

Zostaw odpowiedź