fbpx

Saturn stawia na fanów nowych technologii

Saturn najwyraźniej pozazdrościł Komputronik owi. Sieć sklepów z elektroniką użytkową, będzie intensywniej rozwijać sieć mniejszych, specjalistycznych sklepów z produktami najwyższych technologii. Przy współpracy z Samsungiem sieć otworzyła pierwszy Saturn Samsung Store w Galerii Katowickiej.

To pierwszy sklep Samsung Saturn Store. To, czy będą kolejne, zależy od powodzenia tego eksperymentu. Głęboko wierzę, że skończy się to sukcesem, bo zarówno marka Saturn, jak i Samsung są liderami technologii w swoich branżach. Wierzę, że klienci odpowiedzą na to wieloma wizytami i dobrymi zakupami

podkreśla Sławomir Uherek, dyrektor zarządzający sieci Saturn.

Pierwszy Samsung Saturn Store jest znacznie mniejszy od typowego sklepu sieci Saturn. To świadoma decyzja. Przedstawiciele Saturna opierając się na badaniach preferencji klientów, zauważyli, że ostatnio rośnie grupa kupujących, którzy poszukują wyspecjalizowanych sklepów i chcą mieć w zasięgu ręki wszystko, co ich interesuje.

W dużych sklepach mamy ofertę wielu działów, ofertę przekrojową innych asortymentów, nie tylko wysokie technologie. Natomiast małe formaty zlokalizowane w centrach o wysokim trafficu czy dużej liczbie klientów, są skonstruowane tak, by klient, w miejscu do którego często przychodzi, czyli w galerii handlowej, na małej powierzchni miał dostęp do wszystkich najnowszych technologii

zaznacza dyrektor zarządzający sieci Saturn.

Podkreśla, że dziś klienci poszykują produktów elektronicznych, z którymi mogą się przemieszczać. Najlepiej sprzedają się takie urządzenia, jak smartfony, tablety i laptopy, czyli te umożliwiające korzystanie z mobilnego internetu.

Skupiamy się teraz na najwyższych technologiach, co też bardzo wyraźnie komunikujemy razem z liderem tych technologii, czyli Samsungiem. Nasze przedsięwzięcie odpowiada na potrzeby klientów, na rozwijający się rynek właśnie w kategorii urządzeń mobilnych i nowoczesnych technologii

mówi Sławomir Uherek

W nowym sklepie dostępne będą jednak nie tylko urządzenia mobilne, lecz także innowacyjne produkty AGD z segmentu premium, m.in. lodówki i pralki.

Saturn Samsung Store to element nowej oferty sieci. W ubiegłym roku Saturn uruchomił format specjalistycznych sklepów poświęconych technologiom mobilnym i akcesoriów.

Moim zdaniem

Patrząc na suche dane, Saturn i Samsung znajdują się obecnie w podobnej sytuacji – czują na swoich plecach oddech konkurencji. Warto jednak zauważyć, że w przypadku koreańskiego giganta niekorzystny był ostatni kwartał, a w przypadku niemieckiej sieci to znacznie bardziej długotrwały proces.

Czy wspólny projekt ma szansę na sukces? W mojej ocenie tak, ale kluczową kwestią będzie fachowość i wiedza sprzedawców, którzy będą w stanie przekonać klientów, dlaczego warto sięgnąć po sprzęt z półki premium, zamiast budżetowej konkurencji.

Zostaw odpowiedź