fbpx
google chrome seo

SEO: Google coraz bardziej zazdrosne o użytkowników

Niedobre wieści płyną z najnowszych aktualizacji przeglądarki Chrome dla wszystkich właściciel stron www.

Jak poinformował na oficjalnym blogu Google Chrome doczeka się aktualizacji zarówno w wersji desktop jak i Android, która pozwoli znacząco skrócić czas odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Problem w tym, że to może mocno uderzyć w ruch na wielu stronach www.  O co dokładnie chodzi?

O to, że Google korzystając ze zindeksowanej treści stron chce (i będzie) odpowiadać na zapytania użytkowników bezpośrednio w pasku adresu. Wystarczy zadać stosowne pytanie, a jeśli jest ono dość proste, aby algorytmy Google mogły je rozgryźć i dość popularne, aby to faktycznie zrobiły, to użytkownik od razu otrzyma odpowiedź na pytanie.

Niestety, owa odpowiedź nie obejmuje adresu strony www, z której pochodzi. Stąd użytkownicy będą uważać, że zawdzięczają ją samemu Googlowi i jego mądrości. Nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie – wcześniejsze jednak uwzględniały ujęcie adresu strony, z której pochodzi odpowiedź na zapytanie użytkownika.

To właśnie tego typu rozwiązania wzbudzają obawy i zarzuty o monopolistyczne zachowania Google’a. Wcześniej Google podobnie wykorzystywało treści ze stron wydawców nie pytając ich o zgodę, co zakończyło się licznymi karami i sprawami sądowymi. O ile profesjonalni producenci treści nie mieli lekko broniąc swojej pozycji, o tyle szeroko pojęci właściciele stron informacyjnych wydają się nie mieć najmniejszych szans, aby udowodnić, że gigant z Mountain View przywłaszczył sobie ich własność, aby poprawić satysfakcję użytkowników z używania swojej przeglądarki internetowej.

https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/original_images/Copy_of_ChromeSocial_RichEntities_V02.gif

1 komentarz

  1. Paweł 26-09-2019

Zostaw odpowiedź