fbpx

Media Expert ma zgodę na przejęcie sześciu marketów sieci Avans

UOKiK zezwolił Media Expert na zakup sześciu elektromarketów sieci Avans. Czy to wstęp do przejęcia bankruta w całości?

Pod koniec kwietnia właściciele sieci elektromarketów Avans złożyli w sądzie wniosek o upadłość. Nieoficjalnie mówiło się wówczas, że długi Grupy Domex (właściciela Avansu) mogą sięgać nawet 500 milionów złotych (więcej pisaliśmy o tym w tym miejscu).

Wnioskodawcy liczyli na ochronę przed wierzycielami. Tymczasem do drzwi spółki zapukał syndyk masy upadłościowej. W tej sytuacji spółka TERG, właściciel sieci Media Expert poinformował oficjalnie, że jest zainteresowany przejęciem majątku spółki (więcej informacji).

Początkowo nie była to jedyna spółka zainteresowana zakupem bankruta. W gronie firm wyrażających potencjalne zainteresowanie spółką wymieniano również spółkę Action oraz Media Saturn Holding (operatora sieci Media Markt oraz Saturn). Ostateczne jednak jedynie Media Expert złożył syndykowi stosowną propozycję.

Ogłoszona przez UOKiK decyzja odnosi się do sklepów sieci Avans w Dębicy, Hrubieszowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Oświęcimiu, Sochaczewie i Bielsku Podlaskim.

Jak zauważa gazeta.pl ruch ten nie wyklucza, a wręcz stwarza duże prawdopodobieństwo tego, że TERG jest na poważnie zainteresowany wszystkimi punktami sieci Avans, która na polskim rynku wywalczyła sobie dość dobrą pozycję zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Avans jest w posiadaniu 250 sklepów stacjonarnych. Sieci Media Expert udało się do tej pory otworzyć 277 placówek.

2 komentarze

  1. bulek 03-09-2014
  2. crymeariver 04-09-2014

Zostaw odpowiedź