fbpx
Sklepy zamknięte w niedziele

Sklepy internetowe zamknięte w niedziele?

Tego jeszcze nie było. Solidarność po raz kolejny, jak za każdej nowej kadencji nowego rządu wraca do pomysłu zamykania handlu w niedzielę, ale tym razem na wzór autorów podatku obrotowego, chce aby zamykanie objęło także sklepy internetowe.

Jak u licha można zamknąć sklep internetowy na jeden dzień w tygodniu?

 

 

Solidarność nie odpowiada na tak zasadnicze pytanie zbyt szczegółowo. Z ułamków informacji jakie można wyłuskać z różnych oświadczeń składanych przez przedstawicieli związków zawodowych wynika, że sklepy internetowe jak najbardziej mogłyby przyjmować w niedzielę i święta zamówienia poprzez oprogramowanie, ale ich realizacja, wprowadzenie do systemu i fizyczna obróbka przesyłek przez ludzi mogłyby odbywać się dopiero od poniedziałku rano.

 

To brzmi całkiem logicznie w połączeniu z innymi mocno akcentowanym postulatem aby w niedzielę zamykały się nie tylko naziemne placówki handlowe, ale także wszelakiej maści centra logistyczne i magazyny. Tym samym, największe sklepy internetowe w Polsce mogą być w całkiem poważnych opałach. Jak wiadomo, spora część z nich pracuje także w niedziele aby obsłużyć zamówienia z weekendu i bez zaległości przystąpić do pracy w poniedziałek.

 

Jest to przypadek o tyle ciekawy, że w połączeniu z zakazem pracy zewnętrznych centrów logistycznych należących do firm kurierskich przedstawiciele związków zawodowych najpewniej kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, że mocno zaburzą logistykę dużych sklepów internetowych, szczególnie podczas gorących okresów świątecznych.

 

A to może przynieść bardzo wymierne straty. Klienci, którzy zorientują się, że doręczenia przesyłek w tak gorącym okresie świątecznym będą opóźnione udadzą się do sklepów naziemnych. Naturalnie, z każdym rokiem zawiedzionych osób będzie coraz więcej, co może odwrócić dotychczasowy trend coraz większej liczby zamówień w sklepach internetowych w okresie przedświątecznym.

 

Czy plan Solidarności ma szanse powodzenia? W chaosie, w którym zdają się powoli tonąć rządzący, każda okazja aby złapać się brzytwy poparcia społecznego z pewnością będzie przychylnie rozpatrzona.

 

 

1 komentarz

Zostaw odpowiedź