fbpx
startup skriware

Skriware w dziesiątce startupów w Europie Środkowo-Wschodniej

2 lata temu startup Skriware gościł na łamach 39 numeru Mensis.pl. Dzisiaj jest laureatem międzynarodowego programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw w Bostonie.

Skriware, polsko-szwedzki startup chcący zrewolucjonizować globalny rynek edukacji poprzez nauczanie programowania, robotyki i druku 3D, zakwalifikował się do ścisłego finału programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw w Bostonie. W drodze do sukcesu pokonał blisko 300 młodych firm technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Bridge to MassChallenge Warsaw

Bridge to MassChallenge Warsaw to międzynarodowy program mający na celu identyfikację i wsparcie rozwoju najlepszych światowych startupów, a także łączenie młodych firm z globalnym rynkiem oraz siecią akceleracyjną MassChallenge na całym świecie. Preselekcję do pilotażowej edycji – po raz pierwszy obejmującej rynki Europy Środkowo-Wschodniej – przeszło jedynie 25 z 300 zgłoszonych startupów. Podczas intensywnych warsztatów organizowanych w Campus Warsaw wyselekcjonowani przedsiębiorcy stawili czoła wyzwaniom związanym z przechodzeniem od startupu do scaleupu, wykazując, że mają wszelkie zasoby, aby pomyślnie rozwinąć swój produkt i zaistnieć na międzynarodowych rynkach.

Z 25 zakwalifikowanych do warszawskiej akceleracji firm, jury Bridge to MassChallenge Warsaw wybrało do dalszej współpracy najlepszą dziesiątkę. Laureaci otrzymali zaproszenie na 4-dniowy warsztat w Bostonie. Podczas wizyty w USA, Skriware wspólnie z wytypowanymi przedsiębiorcami z Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie serię sesji monitoringowych, a także bezpośrednich spotkań z przedstawicielami globalnych firm, potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

Miejsce w dziesiątce najbardziej perspektywicznych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej i możliwość akceleracji pod okiem doświadczonych managerów to dla nas olbrzymie wyróżnienie i niesamowity zastrzyk energii. Wiemy jednak, że aby konkurować z najlepszymi, nie możemy osiąść na laurach, w związku z czym intensywnie pracujemy nad nowymi propozycjami dla naszych klientów. Pod koniec roku wprowadziliśmy na rynek drugi model drukarki 3D, a w najbliższych tygodniach zakończymy wdrożenie autorskiej platformy edukacyjnej, uzupełnionej o wirtualne narzędzia służące do projektowania i programowania robotów. W tym samym czasie nie zaniedbujemy planów globalnej ekspansji i pracujemy intensywnie nad uruchomieniem nowych kanałów dystrybucji w Europie, Azji, USA i na Bliskim Wschodzie – komentuje Karol Górnowicz, CEO Skriware.

 

Karol Górnowicz, CEO Skriware

Karol Górnowicz, CEO Skriware

 

Innowacyjna edukacja w zakresie STEAM

Innowacyjne rozwiązanie edukacyjne stworzone przez startup Skriware ma uczyć najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji z zakresu dziedzin STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics). Seria interaktywnych lekcji dostępnych na platformie e-learningowej poprowadzi młodzież przez tajniki projektowania i drukowania 3D oraz wdroży w podstawy programowania. Dzięki dostępowi do autorskiego ekosystemu edukacyjnego, uczniowie w wieku 9+ zyskają dostęp do gamy produktów edukacyjnych wspierających rozwój zarówno kompetencji cyfrowych, jak i społecznych, które są kluczowe do odniesienia sukcesu na współczesnym rynku pracy.

Skriware to innowacyjny startup, którego zintegrowane rozwiązanie łączące proces projektowania, budowania i programowania robotów z technologią druku 3D, wspiera kształcenie najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności STEAM, rozwijając kreatywność i praktyczną wiedzę techniczną. Mamy nadzieję, że dzięki akceleracji w ramach programu Bridge to MassChallenge Warsaw, Skriware zaistnieje na międzynarodowych rynkach i przykuje uwagę inwestorów zainteresowanych innowacyjnymi technologiami edukacyjnymi – komentuje Joanna Misiewicz, Project Manager programu Bridge to MassChallenge Warsaw.

Skriware na łamach Mensis.pl 39/2016

W styczniu 2016 roku mieliśmy okazję rozmawiać z młodymi przedsiębiorcami z polsko-szwedzkiego startupu. Już wtedy zwracali uwagę na duże zainteresowanie edukacyjną stroną wytwarzania addytywnego  zaznaczając, że drukarka 3D to świetna okazja dla rodziców do spędzania czasu z dziećmi i pobudzania kreatywności swoich pociech. Jednak to co najbardziej zwracało uwagę to ich przekonanie o dużych możliwościach upowszechnienia drukowania przestrzennego:

Technologia druku 3D rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Znajduje liczne zastosowania między innymi w budownictwie, robotyce, medycynie czy lotnictwie. Patrząc na ten postęp można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że drukarki 3D mają szanse upowszechnić się, tak samo jak wcześniej stało się to z komputerami czy tradycyjnymi drukarkami.

Startupowi Skriware gratulujemy sukcesu, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią wywiadu na stronach dwumiesięcznika Mensis.pl.

 

Zostaw odpowiedź