fbpx

Smartfony i m-commerce – stan na świecie i w Polsce

Ilość informacji na temat smartfonów i m-commerce przybiera tak potężne rozmiary, że nie pozostaje nic innego jak podawanie ich w bardziej skondensowanej formie. Dlatego też pozwoliłem sobie przedstawić tylko kilka najciekawszych faktów i informacji z ostatniego miesiąca.

Fakt numer 1 – Rynek smartfonów w USA nasyca się, a nawet kurczy. Poziom 50% nasycenia rynku wydaje się być optymalny na ten moment. Przynajmniej w silnie zinformatyzowanym społeczeństwie amerykańskim. Warto pamiętać, że w krajach gorzej rozwiniętych, gdzie smartfon jest jedynym źródłem dostępu do internetu próg nasycenia może znajdować się znacząco wyżej. Poniżej statystyki od Business Insider.

 

smartphone-market

 

Fakt numer 2 – aplikacje i gry rządzą. Skoro USA przeżywa nasycenie rynku smartfonów to musi doznać także eksplozji internetowego ruchu mobilnego. Jak wynika z badań Nielsena największy wzrost przeżywają aplikacje rozrywkowe – gry, muzyka oraz social media. Smartfon nie jest typowym źródłem dostępu do internetu – w społeczeństwie rozwiniętym dodajmy.

 

Fakt numer 3 – Amerykanie już kupują przez komórki. 10 miliardów dolarów – na tyle szacuje się rynek m-commerce w USA. Dwa lata wcześniej było to 6 miliardów dolarów.

 

Fakt numer 4 – smartfon to metoda na sprzedaż wielokanałową. Jak pokazują badania Nielsena 89% Amerykanów aktywnie korzysta ze swoich smartfonów podczas robienia zakupów: sprawdzają ceny, robią rozeznanie samych produktów, zasięgają szczegółowych informacji o promocji, a nawet płacą z pomocą telefonu.

 

Fakt numer 5 – globalna sprzedaż smartfonów wzrośnie dwukrotnie, a telefon stanie się podstawowym narzędziem dostępu do sieci. Business Inteligence po raz kolejny opublikował cenny wykres, który wskazuje, czego możemy spodziewać się w najbliższych latach w skali globalnej.

 

internet-device

 

Fakt numer 6 – Polacy chętnie korzystają z internetu mobilnego. W zestawieniu ITU (Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego), które wskazywało ilość aktywnych użytkowników mobilnego internetu, Polska znalazła się na wysokim 15 miejscu wśród 200 krajów. Wyprzedziliśmy Australię, Czechy, Austrię czy Francję.

Zostaw odpowiedź