fbpx

Sony: Playstation 4 rozeszło się w ponad 5 milionach egzemplarzy!

Pomimo kryzysu na rynku telewizorów i wystawienia na sprzedaż działu zajmującego się urządzeniami komputerowymi Vaio Sony umacnia swoją pozycje na rynku konsol do gier.

Właśnie ogłoszono, że Playstation 4 sprzedaje się blisko dwukrotnie lepiej od Xboxa One.

 

Jak podał do wiadomości Reuters konsola Microsoftu zanotowała w styczniu wynik sprzedażowy na poziomie 3 milionów sztuk, podczas gdy 8 lutego Sony ogłosiło, że w ciągu zaledwie 3 miesięcy PS4 zostało sprzedane w ilości 5.3 miliona sztuk. Pomimo tego, że konsola nie została jeszcze nawet wprowadzona do sprzedaży w Japonii!

 

Na tle swojego poprzednika Playstation 3 nowa generacja już teraz wypada szokująco dobrze. Playstation w wersji trzeciej do końca 2013 roku sprzedała się w ilości 80 milionów egzemplarzy, co oznacza, że co miesiąc sprzedawano około 1 miliona. Jak na razie PS4 poprawia ten niezwykły wynik sprzedając się blisko dwukrotnie lepiej!

 

Jak zwraca uwagę Bloomberg sukces Sony okazał się zaskoczeniem dla wielu analityków, ponieważ badania pokazują, że wielu miłośników gier zdecydowało się korzystać ze smartfonów i tabletów odkładając na półkę konsole. Jak pokazuje przykład Sony udany produkt może wyraźnie zmienić niejeden trend.

Zostaw odpowiedź