fbpx

Sony sprzedaje swoją siedzibę w Nowym Jorku, walka o przetrwanie trwa

Według źródeł agencji Bloomberg 1.1 miliarda dolarów zażyczyło sobie Sony za swoją kwaterę główną zlokalizowaną na nowojorskim Manhattanie.

37-piętrowy wieżowiec przy 550 Madison Avenue został wybudowany w 1984 roku, zaś Sony zakupiło go w 2002 roku. Pomimo upłynnienia siedziby japoński koncern nie planuje wyprowadzki, gdyż zdecydował się na model podobny jak fińska Nokia – sprzedaż, a następnie wynajem mniejszej ilości miejsca w tym samym budynku. To najprostszy sposób na zdobycie znaczącej ilości gotówki na bieżącą działalność.

 

Walka o byt Sony trwa w najlepsze – taki wniosek płynie z wywiadu z prezesem Sony, Kazuo Hiraim, który przeprowadziła Gazeta Wyborcza. Japoński gigant, który zdobył świat już co najmniej dwukrotnie: Walkmanem, a potem Playstation w dalszym ciągu poddawany jest restrukturyzacji.

 

Stąd Sony zdecydowało się sprzedać dział chemiczny, wycofało się ze współpracy z Samsungiem i Sharpem. Aktualnie Sony skupia się na grach, urządzeniach przenośnych oraz obrazowaniu cyfrowym. Ponadto Kazuo Hirai zapowiada mocne wejście w dziedzinę medycyny, gdzie Sony zechce wykorzystać swoją unikalną umiejętność obrazowania w rozdzielczości 4K (4x Full HD).

 

Tutaj cały wywiad:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13194395,Kazuo_Hirai__prezes_Sony__Nie_probujemy_juz_robic.html

Zostaw odpowiedź