fbpx

Sprawdź, jak dobrze znasz m-commerce [INFOGRAFIKA]

Stwierdzenie, że m-commerce to przyszłość handlu internetowego brzmi obecnie dość banalnie, a poza tym nie jest do końca zgodne z prawdą. M-commerce to nie tyle przyszłość, co teraźniejszość. Mobilna sprzedaż to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów handlu elektronicznego, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę to, jakim powodzeniem cieszą się wśród użytkowników smartfony i tablety.

Ciekawe zestawienie kluczowych danych dotyczących m-commerce pokazuje infografika przygotowana przez specjalistów z firmy Baynote. Dzisiaj, na 10 dolarów wydanych w sieci, jeden przypada na zakupy za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Tylko w drugim kwartale br. przełożyło się to na 4,7 mld $.

Bardzo symptomatyczne jest porównanie tempa rozwoju e-commerce i m-commerce. Ta druga forma sprzedaży wyprzedza pierwszą o 200 procent! Analitycy Baynote zauważają, że 67 proc. użytkowników kupujących w e-sklepach za pośrednictwem smartfonów jest zdania, że w ciągu najbliższych kilku lat zwiększy się intensywność korzystania przez nich z tego kanału.

Z danych zebranych przez Baynote wynika, że warto zainwestować w stronę mobilną i/lub w responsywny design sklepu. Aż 61 proc. badanych przyznało, że na ich opinię o danej marce duży wpływ to, w jaki sposób dana witryna prezentuje się na urządzeniu mobilnym.

Więcej interesujących danych znajdziecie w poniższej infografice:

Zostaw odpowiedź