fbpx

Sprawdź, jak się zmieniało Google – część 2

W pierwszej części tego tekstu, analizując historię rozwoju Google zatrzymaliśmy się na 2005 roku.

Z drugiej części artykułu dowiecie się, co u wyszukiwarkowego kolosa wydarzyło się w minionych 8 latach.

W 2006 roku w Chinach zostaje udostępniona lokalna wersja Google w domenie Google.cn. Ponadto debiutuje również usługa Google Trends, usługę służącą do wizualizacji zmian popularności zapytań w wyszukiwarce w miarę upływu czasu. Dzięki przejęciu firmy Writely, udaje się opracować webowy edytor tekstu, który staje się podstawowym narzędziem dokumentów Google. Ponadto korporacja z Mountain View staje się posiadaczem serwisu Youtube.

Rok później uruchomiona zostaje usługa Google Street View. W 2007 roku powstaje również system operacyjny na urządzenia mobilne – Android. W Walentynki Gmail zostaje otwarty dla wszystkich użytkowników (wcześniej był dostępny tylko dla zaproszonych osób). Firma wprowadza również usługę AdSense dla komórek.

2008 to rok w którym uruchomiona zostaje przeglądarka Chrome.

W 2011. użytkownicy Google mogą cieszyć się opcją wyszukiwania obrazem. Dzięki wprowadzeniu nowych znaczników opisów rozszerzonych, zmienia się ilość i jakośc informacji dostępnych w wynikach wyszukiwania. W szranki z Facebookiem staje Google+. Serwis społecznościowy nie notuje jednak zbyt dobrych rezultatów.

W 2012 roku debiutują grafy wiedzy.

źródło: Semtec via AntyWeb.pl

Zostaw odpowiedź