fbpx

Sprzedaż muzyki cyfrowej rośnie…

Klienci kupujący przez Internet, wydali w ubiegłym roku 5,6 miliarda dolarów na muzykę w postaci cyfrowej. Jest to aż o 9,8 % więcej niż w roku 2011. Takie dane podała Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego.

W tych statystykach uwzględnione są zarówno pobrania muzyki na komputer w postaci np. mp3, a także korzystanie z internetowych playerów umożliwiających płatne odsłuchiwanie wybranych utworów.

 

Klienci zakupili 2,3 miliarda utworów (wzrost o 9,5%) oraz 206,8 miliona cyfrowych albumów (wzrost o 16,6%). 20 milionów użytkowników zapłaciło za regularną subskrypcję w serwisach z odpłatną muzyką, jest to wzrost aż o 42,9% w stosunku do 2011 roku.

 

Te statystyki są wyraźnym sygnałem dla firm wydawniczych, że rynek muzyczny mocno się zmienia i należy przygotować się do coraz większego znaczenia cyfrowej muzyki. Ogółem przychód całej branży muzycznej w ubiegłym roku wyniósł 16,5 miliarda dolarów, co dało wzrost o 0,1 miliarda w stosunku do 2011 roku. Co ciekawe jest to pierwszy taki wzrost  od 1999 roku.

Zostaw odpowiedź