fbpx

Średni koszyk zakupowy? 7.013 zł

Jaka branża może popisać się tak szalonymi zamówieniami? Według informacji Walutomatu, chodzi o e-kantory, które właśnie zamykają tłusty sezon wakacyjnej wymiany walut. Średnie, jednorazowe zlecenie wymiany walut w tym e-kantorze wyniosło ponad 7 tysięcy złotych.

Zaś trzy wakacyjne miesiące, czyli czerwiec, lipiec i sierpień przyniosły miliardowe obroty całej branży.

 

 

Walutomat szacuje, że przez wakacje cała branża obróciła zawrotną kwotę 5.4 miliarda złotych. Od czerwca do sierpnia Polacy wymienili za pośrednictwem tych serwisów, których właścicielem jest Walutomat ponad 2,7 mld zł. Co przy ponad 50% udziale spółki w rynku, pozwala szacować, że w całej branży e-kantorów kwota, jaką przewalutowali rodacy w letnie miesiące, sięgać rzeczonej sumy  5.4 mld zł.

 

– Wzmożony ruch w obu naszych serwisach zaczęliśmy obserwować już w maju. Rekordowe liczby wymian padały jednak w kolejne wakacyjne miesiące – mówi Łukasz Olek, członek zarządu Currency One SA, operatora Internetowykantor.pl i Walutomat. – Dziś kiedy możemy już podsumować wartości obrotów podczas wakacji, wiemy, że letnie miesiące były w naszych obu serwisach rekordowe pod względem wartości wymian – dodaje Łukasz Olek.

 

Na koniec informacje o najpopularniejszych walutach:

  • 60% transakcji przypadło na euro,
  • 24% transakcji przypadło na dolara.

 

Rok do roku przez wakacje Polacy wymienili o 23% więcej pieniędzy, przy czym relacja między euro a dolarem delikatnie przechyliła się w stronę waluty europejskiej.  

 

 

Zostaw odpowiedź