fbpx

Statystyki Allegro: Manubia w opałach?

Jak to bywa z gigantami, trudno chwalić ich za dynamikę. Tak też i jest w przypadku Grupy Allegro, która po wielu latach w końcu postanowiła wykorzystać własną bazę danych i sprzedawać ją w formie statystyk.

Jeśli by ktoś jednak myślał, że przeprowadzi analizę niczym w Google Analitycs musi obejść się ze smakiem.

Jak na razie funkcjonalność Statystyk Allegro przypomina nieco to co Manubia oferuje w swoim podstawowym pakiecie za 19zł. W dodatku Allegro na dzień dobry postanowiło popsuć Manubii rynek i obniżyło ceny do nawet 8zł miesięcznie.

Między oboma ofertami istnieją pewne istotne różnice – Manubia skupia się na sprzedaży właściciela konta, Allegro chętniej dzieli się informacjami o tym co dzieje się w całym serwisie.

Z kolei taka funkcjonalność kosztuje w Manubii już 49zł miesięcznie, z tym że nie sposób porównać obu ofert w prosty sposób, ponieważ Manubia dokłada w tej cenie jeszcze solidną garść innych użytecznych danych.

Jakby nie było, Allegro tak czy inaczej ponosi koszty rejestrowania i składowania swoich danych, zaś ich udostępnienie jest nieporównywalnie tańsze od całkowitych kosztów jakie ponosi Manubia.

Jeśli dodamy do tego całkiem realną perspektywę poszerzenia funkcjonalności Statystyk Allegro to wychodzi na to, że Manubii może zacząć palić się grunt pod nogami.

Jakby nie było, na tej konkurencji z pewnością skorzystają wszyscy sprzedawcy.

2 komentarze

  1. Waluś 02-04-2013
  2. Statuetki3D 03-04-2013

Zostaw odpowiedź