fbpx

Streaming muzyki rośnie w siłę – podwójnie w UK

7.4 miliarda piosenek odtworzyli Brytyjczycy w usługach streamingowych w 2013 roku. To wynik dwa razy lepszy od 3.7 miliarda w roku ubiegłym. Trend jaki widać w Wielkiej Brytanii jest jasny i warto poświęcić nieco czasu aby go przeanalizować.

Aktualnie, rynek streamingu muzycznego tylko w Wielkiej Brytanii rocznie jest wart ponad 100 milionów funtów, czyli sięgnął 10% całości obrotów na rynku muzycznym.

 

Oznacza to także, że koncerny muzyczne w UK mają się dobrze – cały rynek rośnie i osiągnął wartość ponad miliarda funtów. Tym większe wrażenie robi tempo w jakim streaming zdobywa udziały w całości rynku. Co więcej, w ramach badania nie uwzględniono usług takich jak YouTube.com.

 

Pomimo to, na najbardziej dojrzałym muzycznie rynku świata dominuje płyta CD, która w dalszym ciągu trzyma w garści 64% rynku ze sprzedażą na poziomie 772 milionów funtów. Pozostała część poza streamingiem i fizycznymi nośnikami to utwory sprzedane jako cyfrowe pliki do pobrania.

 

Ciekawie wygląda także zestawienie największych hitów w branży rozrywkowej na wyspach – dominują gry oraz filmy Blu-ray. Nic dziwnego, że UK to kolebka wysokiej klasy producentów produktów służących do budowy systemów kina domowego.

 

 

Tak czy inaczej, rekordy popularności pobił Grand Theft Auto w wydaniu piątym. Zaraz za nim rewelacyjnie sprzedawał się Blu-ray z filmem Skyfall a potem znowu FIFA 14 i pierwsza część Hobbita.

Zostaw odpowiedź