fbpx

Szósty Ranking Zaufanych Opinii Ceneo.pl

Od kilku lat Ceneo.pl prezentuje zestawienie najlepiej ocenianych przez klientów sklepów internetowych, które powstało na podstawie niemal 1,2 mln ankiet wypełnionych przez użytkowników serwisu w okresie od września 2014 roku do września 2015 roku. Dotychczas Ceneo.pl badało oceny z ankiet w okresie od stycznia do grudnia (tak powstał ranking z roku 2014).

Tym razem zaprezentowano po trzy najlepsze sklepy w siedmiu kategoriach.

 

 

Bitwa o wygraną edycji 2014/2015 rozstrzygnęła się pomiędzy 3100 sklepami. A walka nie była łatwa, ponieważ Ceneo.pl jest znane z tego, że unika jak ognia moderowania komentarzy wystawionych przez klientów, którzy faktycznie dokonali zakupów. A to sprawia mnóstwo kłopotów sklepom, które niejednokrotnie padają ofiarą zbyt rozbuchanych ambicji klientów. Nie trudno wszak o takich, którzy lubią egzaltować każde, nawet najmniejsze „postaramy się” z ust sprzedawcy do poziomu „obiecujemy, że tak będzie”. Z pewnością, wzmocnienie zaangażowania w moderowanie komentarzy wystawianych przez klientów mogłoby oszczędzić wiele siwych włosów na głowach marketingowców i sprzedawców współpracujących z Ceneo.pl.

 

Co do samego rankingu, to prezentuje się jak poniżej.

 

ELEKTRONIKA UŻYTKOWA

 1. Neo24.pl
 2. Mall.pl
 3. Redcoon.pl

W tej kategorii wymieniona została cała pierwsza trójka – najwięksi w końcu okazali się najlepsi, czyli Neo24.pl na przedzie.

 

MOTORYZACJA

 1. Strefakierowcy.pl
 2. Opomarket.pl
 3. Sklepopon.com

Najlepszym sklepem motoryzacyjnym wg klientów kupujących na Ceneo – awansując z 2. miejsca – została Strefakierowcy.pl. Srebro zdobył Opomarket.pl (w zeszłorocznym rankingu uplasował się tuż za podium, na 4. miejscu). Brązowy laur otrzymał Sklepopon.pl, oddając zeszłoroczne zwycięstwo w tej kategorii.

 

MULTIMEDIA

 1. Matras.pl
 2. Czytam.pl
 3. Legolas.pl

Tutaj pozorne zaskoczenie: od kilku lat skazywany na pożarcie Matras.pl awansował z 3. na pierwszą pozycję. Czytam.pl uciekł do przodu z ubiegłorocznej 4. pozycji i zepchnął z 2. miejsca Legolas.pl

 

STYL ŻYCIA

 1. Zooart.com.pl
 2. Krakvet.pl
 3. Dstreet.pl

Trudno w tym miejscu o sensowny komentarz, gdyż zarówno zoologia jak i ciuchy to wg Ceneo.pl styl życia.

 

DOM I WNĘTRZE

 1. Nexterio.pl
 2. Belini.pl
 3. Lazienkaplus.pl

Nexterio.pl to przykład sklepu, którego zarządcy z wielkim sukcesem potrafili przebrandować sklep i zmienić jego ofertę. Pierwsze miejsce w rankingu jest potwierdzeniem tego sukcesu.

 

ŚWIAT KOMPUTERÓW

 1. X-kom.pl
 2. Satysfakcja.pl
 3. Doktortusz.pl

Zwycięzcą został X-kom.pl zamieniając w tym roku brąz na złoto. Z 10. miejsca na drugie awansował sklep Satysfakcja.pl.

 

ZDROWIE I URODA

 1. Iperfumy.pl
 2. Perfumesco.pl
 3. E-glamour.pl

 

NAJLEPSZY SPRZEDAWCA NA CENEO.PL

 1. Neo24.pl
 2. Redcoon.pl
 3. Nexterio.pl

To najciekawsza kategoria, która wymaga szczególnie odrębnego komentarza. Ceneo.pl nie oddaje mocno krytykowanego pola w postaci promowania opcji „Kup na Ceneo.pl”. Jak widać, nie boją się tej opcji również największe polskie sklepy internetowe – trudno powiedzieć, czy to z powodu faktycznych korzyści, czy też z racji preferencyjnych stawek prowizyjnych.

 

 

Zostaw odpowiedź