fbpx

Szukasz miejsca na start-up? Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zaprasza

Jeśli poszukujecie przyjaznego miejsca dla nowego pomysłu biznesowego to koniecznie zapoznajcie się z ofertą Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Czasu pozostało już niewiele, ale warto spróbować, bo warunki współpracy są wybitnie preferencyjne.

Wynajem biur, sal szkoleniowych i konferencyjnych po cenach dużo niższych niż rynkowe. Bezpłatny dostęp do usług teleinformatycznych, laboratoriów, doradztwa biznesowego oraz szkoleń to tylko wybrane zachęty miasta Białystok dla najbardziej innowacyjnych projektów biznesowych w Polsce.

Aktualna druga tura rekrutacji trwa do 31 października. Pierwsza przyciągnęła 15 firm, które zajmują się projektami z dziedzin: informatyka, grafika komputerowa, telekomunikacja, elektronika, programowanie etc. Chętnych zgłaszali się z całej Polski np z Warszawy, Gdańska i innych dużych polskich miast.

 

Tymczasem trwa budowa dwóch obiektów BPN-T: Inkubator Technologiczny oraz Centrum Technologiczne. A to łącznie daje 13 tys metrów kwadratowych, które będą gotowe do przyjęcia pierwszych firm już w 2013 roku. Ponadto, dodatkowo przygotowano 23 ha terenów pod zabudowę inwestorów. Wartość projektu to blisko 170 milionów złotych.

 

Ze swojej strony mogę tylko zachęcić wszystkich niezdecydowanych. Statystyki potwierdzają, że Białystok to od wielu lat najbezpieczniejsze polskie miasto wojewódzkie. Dodatkowe atuty to lokalizacja w najczystszym regionie Polski – 2 godziny jazdy od Warszawy i godzinę od otoczonego jeziorami uzdrowiska Augustów.

 

Kolejne atuty to znakomicie rozwinięta miejska infrastruktura drogowa (inwestycje to od wielu lat około 40% wszystkich wydatków miasta) oraz przyjazny dla biznesu klimat – od dwóch kadencji Białymstokiem zarządza Tadeusz Truskolaski – profesor ekonomii, były doradca ministra rozwoju regionalnego.

 

Szczegółowe informacje dostępne tutaj:

http://bpnt.bialystok.pl/

Zostaw odpowiedź