fbpx

Szukasz tematów do firmowego bloga? Pomyśl o zdrowiu!

Trudno odnaleźć dziedzinę życia, która nie ma wpływu na nasze zdrowie. Rok temu przekonali się o tym sprzedawcy i producenci słuchawek dokanałowych, wokół których rozpętała się burza – między innymi z pomocą Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jedni na tym zyskali inni stracili.

Z pewnością zyskali Ci, którzy wprowadzili na rynek słuchawek produkty z wbudowanym ograniczeniem natężenia dźwięku. To produkt, który niekoniecznie trafia w gusta młodzieży, ale bardzo mocno trafia w upodobania rodziców. Co mają ze sobą wspólnego: słuchawki, zdrowie i ten news?

Chodzi o najnowsze badania ARC Rynek i Opinia, z których wynika, że aż 60% internautów poszukuje w sieci informacji o zdrowiu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się informacje na temat chorób oraz sposobów ich leczenia. Zainteresowanie oboma tematami wykazało odpowiednio 81% i 75% przebadanych osób.

 

Blisko połowa respondentów była ciekawa opinii innych osób o podobnym schorzeniu. Blisko co trzecia przebadana osoba była zainteresowana alternatywnymi metodami leczenia. Wydaje się, że tutaj jest najszersze pole do popisu dla autorów firmowych blogów.

 

Jeśli więc do tej pory nie interesowaliście się wpływem produktów, które sprzedajecie, na zdrowie, to najwyższa pora to uczynić i podzielić się wiedzą na firmowych stronach.

Zostaw odpowiedź