fbpx

Szybkość ładowania najpopularniejszych stron w 2013 roku

Jak co roku Hostersi przeprowadzili badanie szybkości ładowania najpopularniejszych www w polskim Internecie. Tegoroczne wyniki podbiła Wikipedia z wynikiem 1.3 sekundy.

Ponad dwukrotnie wolniejszy był Facebook z wynikiem 3 sekundy, ale to wystarczyło na drugie miejsce, a które biło się także Allegro z 3.2 opóźnieniem sekundy. Potem jest już tylko sporo gorzej.

 

Najgorzej wypadły Wrzuta.pl i Gadu Gadu, które sukcesywnie co roku zwalniają nie zawracając sobie zbytnio głowy optymalizacją stron. Z pewnością nie pomaga to uzyskiwać wysokich pozycji w rankingu stron Google’a.

 

Zwolniło także Otomoto.pl, z 4 do 5.5 sekundy. Nowy layout nie doczekał się optymalizacji na poziomie starego. Słabo wypadł YouTube.com, który od kilku tygodni boryka się z poważnymi problemami technicznymi.

 

Niezmiennie wolno ładuje się Gazeta.pl, Interia.pl, Wp.pl, Forbes.pl i Money.pl. Chlubne wyjątki wśród portali horyzontalnych to o2.pl oraz Onet.

 
Na koniec słowo o metodologii, a poniżej pełne wyniki i częściowe rezultaty z lat poprzednich:

“Pomiar szybkości ładowania stron realizowany był przez okres tygodnia (od 13.06 do 19.06) w cyklach godzinowych – o godzinie 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00, z dwóch lokalizacji (Warszawa i Rybnik). Testerzy badali szybkość ładowania stron, za pomocą programu Firebug.

Serwisy zostały wyłonione na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius.”

 

 

1 komentarz

  1. Krzysztof Płaneta 10-07-2013

Zostaw odpowiedź