fbpx

Szybsza dostawa gwarantem sukcesu

Brytyjska sieć marketów Argos, postanowiła wyjść naprzeciw klientom i sprawić by dostawa zamówionego przez nich towaru dotarła jak najszybciej.

Oprócz standardowych sklepów Argos oferuje również zakupy online. Korzystając z faktu, że posiadają ponad 700 sklepów w całej Wielkiej Brytanii, zaoferowali usługę która gwarantuje dostawę jeszcze tego samego dnia, w którym dokonano zakupu.

Cała operacja zależy od miejsca zamieszkania klienta, jeżeli jego adres jest w pobliżu jednego ze sklepów sieci, dostawa może odbyć się nawet w ciągu godziny od zakończenia transakcji.

 

Argos, który jest jedną z topowych marek w całej Europie, na chwile obecną dociera do ponad połowy klientów tego samego dnia. Jednak gdy odległość od sklepu jest zbyt duża przesyłka dostarczona dostanie w późniejszym terminie.

 

Firma postanowiła także podczas świątecznego okresu zakupów, znieść opłatę za przesyłkę. Choć promocja była kosztowna, kierownictwo uznało że takie rozwiązanie tylko wyjdzie na dobre. Dzięki temu ilość klientów wzrosła, a dodatkowo Argos liczy na to, że taka akcja pozwoliła im na rozszerzenie grupy lojalnych klientów, co poskutkuje w przyszłości.

 

W tym momencie Argos testuje także tańszą dostawę dla różnych progów pieniężnych. Jeżeli klient dokona zakupu na określoną sumę pieniędzy, zapłaci mniej za przesyłkę, a w dodatku może liczyć na dostawę jeszcze tego samego dnia.

 

 

Zostaw odpowiedź