fbpx

Tablet książka, dwa bratanki

Krytycy nowych mediów sprzed 20 lat muszą mieć uszy czerwone od wstydu. Najpierw obalono mit o krwiożerczym wpływie gier na psychikę nastolatków. Potem w dodatku okazało się, że dobre gry aplikowane w rozsądnych ilościach rozwijają bardzo cenne cechy.

Następnie okazało się, że ludzie, którzy długo przesiadują na Facebooku mają zdecydowanie więcej znajomych w realu. Teraz kolejne badania pokazują, że posiadanie tabletu lub e-czytnika sprawia, że ludzie czytają więcej i chętniej.

 

Blisko co trzeci posiadacz tabletu i blisko co czwarty posiadacz e-czytnika w USA przyznaje, że chętniej sięga po lektury dzięki swojemu elektronicznemu przyjacielowi. Sprawa jest ważka, czego dowodzi fakt, że badanie przeprowadzono na zlecenie dziennika USA Today.

 

 

Co więcej, e-czytniki w USA posiada już co piąty Amerykanin. I co nie mniej pozytywnie zaskakujące badania czytelnictwa wykazują, że przeciętny użytkownik czytnika e-booków czyta 18 książek rocznie, zaś analogiczna osoba bez tego typu urządzenia tylko 11.

 

 

Ta znacząca różnica, która pokazuje, że wygoda w przypadku czytelnictwa ma niebagatelne znaczenie. Można także podejrzewać, że z czasem ten współczynnik będzie spadał. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Internetu, który na początku stanowił sieć akademicką, z czasem zaś zasłynął jako najlepsze na świecie miejsce dla amatorów rozmaitej maści.

Zostaw odpowiedź