fbpx

Tablica.pl – udane 2 lata?

Tablica.pl, serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami (i nie tylko bezpłatnymi) świętuje swoje drugie urodziny. Z tego też powodu powstała infografika, która jako żywa nawiązuje do reklam video krążących po sieci od dobrych kilku miesięcy.

Infografika zaczyna od mocnego i ciekawego akcentu – dwa lata temu w marcu ogłoszenie na Tablicy było dodawane co 12-minut, rok temu co 58 sekund, w marcu tego roku już co 2 sekundy.

Potem zaczynają się już schody – dowiadujemy się, że dziennie Tablicę odwiedza 800 tys osób, niestety, Tablica nie chwali się wynikami miesięcznymi. Niewiele więcej wnoszą tu statystyki Gemiusa, które tajemniczo twierdzą, że każdego miesiąca cała Grupa Allegro notuje 10 mln unikalnych użytkowników.

 

Warto przypomnieć, że w grudniu 2011 roku założyciel Tablicy dużo chętniej chwalił się osiąganymi wynikami. Na łamach Interaktywnie Tomasz Drożdżyński wyjawił, że w tamtym czasie Tablica miała 6 milionów unikalnych użytkowników.

 

Kilka miesięcy potem Google rozpoczęło swoją krucjatę antyspamową w ramach której ucierpiały prawie wszystkie porównywarki cenowe oraz Tablica.pl. Spór między oboma gigantami gospodarki internetowej trwa do dziś, o czym świadczy właśnie taki, a nie inny sposób prezentowania wyników oglądalności przez Tablica.pl.

 

2 komentarze

  1. Zeus 08-04-2013
  2. Henio 12-04-2013

Zostaw odpowiedź