fbpx

Tanie linie lotnicze w Internecie

Według statystyk Zrzeszenia Europejskich Przewoźników Niskokosztowych (ELFAA. European Low Fares Airline Association), w 2013 roku tanie linie lotnicze obsłużyły 216 milinów pasażerów i zrealizowały ponad 4,5 tys. lotów.

Nic więc dziwnego, że Gemius postanowił wziąć pod lupę ruch w serwisach internetowych tzw. lowcostowych przewoźników w trzech europejskich krajach, tj. Danii, Polsce i Turcji.

 

 

W Polsce ruch na stronach www tanich przewoźników rozkłada się w miarę równomiernie cały rok. Największą różnicę zaobserwowano między styczniem (4.4%) oraz grudniem (2.4%), przy średniej miesięcznej 3.4%. Największą grupę stanowią osoby w wieku 25-34 lata (40%) oraz 15-24 lata (19%). Pod względem płci wyraźnie więcej jest kobiet (55%).

 

Poza styczniem w Polsce wzmożony ruch na stronach tanich przewoźników odnotowano w marcu/kwietniu oraz lipcu.

 

Podobne trendy jak w Polsce odnotowano także w Danii, gdzie styczeń, marzec, kwiecień i sierpień są miesiącami o wzmożonej aktywności Internautów. Zupełnie inaczej wygląda to w Turcji, gdzie szczyt przypada na wrzesień, zaś inne miesiące o dużym ruchu to marzec, maj, lipiec oraz sierpień.

 

Zostaw odpowiedź