fbpx

Tech-nosidła: Apple zaprezentuje iWatch – zegarek z giętkim ekranem

Smartwatche, czyli komputerozegarki robią sobie coraz więcej miejsca na nowopowstającym rynku tech-nosideł. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Samsung chełpił się wypuszczeniem na rynek „pierwszego smartwacha” i żył w przekonaniu, że ściga się z Apple.

A prawda była zupełnie inna, czego dowodem są przecieki z obozu Apple.

 

Najpierw co lepiej zorientowani dziennikarze wytłumaczyli PR-owcom Apple’a, że Sony podobny zegarek produkuje już od 2 lat i właśnie wprowadza drugą generację, potem Apple wydało radosną notatkę prasową, z której wynikało, że firma pracuje nad czymś zupełnie innymi niż to, co w pośpiechu wypuścił na rynek Samsung.

 

Teraz okazuje się, że napływające z Chin informacje potwierdzają wersję Apple’a. O sprawie napisał już Business Insider i DigiTimes. Okazuje się, że Apple pracuje nad zegarkiem, którego ekran będzie otaczał nadgarstek, w przeciwieństwie do klasycznych zegarków z płaskim wyświetlaczem.

 

Nie przypadkiem wiadomość została ujawniona przez chińskie media. Apple znalazł już dostawcę odpowiednich giętych ekranów w postaci taiwańskiej firmy TPK. Reszta wydaje się być kwestią czasu.

Zostaw odpowiedź